b92.net 
<http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=06&dd=02&nav_category=12&nav_id=1267658>
  


Jahjaga se "javila", obezbeđenje izvelo Stojkovića


7-9 minutes

  _____  

Bivša kosovska predsednica Atifete Jahjaga javila se video-linkom učesnicima 
tribine na kojoj je predstavljena njena knjiga. 

Izvor: Tanjug petak, 2.06.2017. | 19:32 

Tanjug / Dimitrije Goll

Tribina u Centru za kulturnu dekomtaminaciju, na kojoj je promovisana knjiga 
"Želim da me čuju", u okviru festivala "Mirdita, dobar dan", održana je u 
napetoj atmosferi i uz prekide, dok su ispred zgrade CZKD sve vreme bile 
policijske snage koje su onemogućule pripadnicima desničarskih organizacija da 
uđu na tribinu. 

Promocija je bila prekinuta na samom početku, kada je Miloš Stojković, 
predsednik Koalicije raseljnih sa KiM, burno reagovao na izvinjenje istoričarke 
Marijane Toma Jahjagi zbog toga što joj  
<http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=06&dd=02&nav_category=12&nav_id=1267620>
 "vlasti Srbije nisu dozvolile da danas prisustvuje promociji". 

Stojković je, naime, uzvikujući "Kosovo je srce Srbije" rekao da ne treba niko 
da se izvinjava Jahjagi već da on traži izvinjenje jer je proteran sa svoje 
zemlje. 

Pitao je i zašto sličnu tribinu u Prištini ne mogu da organizuju Srbi, tražio 
da im se vrati oteto... 

Stojković je nakratko prekinuo i obraćanje Jahjage putem video-linka, nakon 
čega ga je obezbeđenje izvelo iz sale. 

Jahjaga je, inače, obraćajući se putem video linka rekla da joj je drago što se 
njena knjiga predstavlja u Beogradu, u glavnom gradu, kako je rekla, "države 
koja je počinila strašne zločine na Kosovu tokom devedestih godina prošlog 
veka", te da ljudi u Srbiji "moraju da znaju da žive u državi koja skriva te 
zločine". 

Autorima festivala zahvalila je zato što "pružaju mogućnost za dijalog i 
podržavaju razotkrivanje zločina". 

Inače, ispred Centra za kulturnu dekontaminaciju pre tribine okupili su se 
članovi nekih desničarskih organizacija i pokreta, koji su nosili transparente, 
a preko panoa na kapiji sa natpisom "Albanke su naše sestre" prelepljene su 
slike srpskih žrtava.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/002301d2dc06%2467e7e190%2437b7a4b0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to