radiokim.net 
<http://www.radiokim.net/vesti/politika/ivanovic-kampanja-prljava-kandidati-bez-programa.html>
  


Kampanja prljava, kandidati bez programa


| Politika | Radio Kontakt Plus | komentara: 0 | pregleda: 240

4-5 minutes

  _____  


Ivanović: Kampanja prljava, kandidati bez programa


02.06.2017 | 16:45 

Početak kampanje za predstojeće parlamentarne izbore na Kosovu, lider GI SDP 
Oliver Ivanović ocenjuje kao zabrinjavajuće, dodajući da incidenti pre početka 
kampanje, ali i do kraja iste, verovatno će proizvesti još tenzija i sukoba.

*       Oliver Ivanović (Foto arhiva Kim) 

Ivanović je za Kontakt Plus rekao da SDP ne učestvuje aktivno u kampanji, nisu 
se opredeljivali za bilo koju listu, ali pažljivo prate sve što se događa.

On dodaje da je loše što Srbi nastupaju sa nekoliko lista, pogotovo "kada se te 
liste ne utrkuju svojim programima da ubede svoje birače nego uglavnom ko više 
može da udari ili više da proizvede nekog negativnog efekta za svog eventualnog 
suparnika".

Lider GI SDP Oliver Ivanović dodaje da nisu razmišljali o tome koga će podržati 
SDP, ali misle da će podržati sve one koji su odlučili da se kandiduju na ovim 
izborima.

Ističe da se mora formirati zajednička srpska platforma i očekuje od 
kandidovanih predstavnika da, ako ne mogu pre izbora, a ono bar nakon njih, 
zaborave sva neprijateljstva iz kampanje i razgovaraju o tome šta je zajednička 
platforma.

"Razume se da je u tom slučaju neophodno i neizbežno da neko iz vlasti iz 
Beograda dođe i razgovara sa njima. Mora se formirati zajednička srpska 
platforma, ono što nije dobro jeste da se ljudi prepuste sami sebi, da onda 
odlučuju na osnovu nekakvih svojih uskih stranačkih ili ličnih interesa. Tako 
onda dođemo do nekih Srba koji će možda zagovarati nešto što Srbima nije u 
interesu, zato odgovornost za okupljanje, za dogovor leži na tome ko je 
najjači, o ovom slučaju Vlada Srbije je apsolutno najjači faktor na Kosovu" 
naglasio je lider GI SDP.

Na pitanje da li je imao poziv Srpske liste da bude kandidat na istoj, Ivanović 
nije direktno odgovorio, rekavši da se o tome nije razgovarao sa Srpskom 
listom, već da je imao druge konsultacije i druge razgovore.

"Ono što je sigurno je da SDP ulazi na Srpsku listu eventualno samo kao 
celokupan SDP, ja pojedinačno sigurno neću biti deo takvog nekog dogovora, jer 
ili sa mojim ljudima ili neću ni ja, to je otprilike princip kojeg se mi držimo 
i ja ću nastojati da potpuno ostanem principijelan u tom smislu, znači to će 
biti recept i za svake buduće izbore", rekao je Ivanović.

Što se tiče sudskog procesa koji se protiv njega vodi, Ivanović u tom pravcu 
napominje da će leto biti dosta dinamično, ali ne misli da će biti previše 
burno, jer, kako kaže, čini se da je valjda svima jasno sada kolika je 
politička težina optužnice, jer se o pravnoj težini ne može ni govoriti.

"Čini se da je ova optužnica proizvela samo štetu, nikome koristi nije donela a 
šteta nije samo moja ili moje porodice ili SDP-a, šteta je za ovaj grad, šteta 
je za sever Kosova, za Srbe uopšte, šteta je za pomirenje, jer ovo je 
jednostavno loš primer kako međunarodna zajednica umesto da pomogne, ona 
pogrešnim potezima zapravo odmaže pomirenju", kazao je Ivanović.

Govoreći o Zajednici srpskih opština Ivanović kaže da je ona "apsurdno u našim 
rukama".

Podseća da već tri godine govori da ZSO neće formirati ovakva albanska Vlada u 
Prištini, jer, objašnjava, njima u suštini njihovih političkih ideja i ciljeva 
nije jaka srpska zajednica, oni ne vide jaku srpsku zajednicu kao svog 
sagovornika.

"Oni žele isparcelisane, podeljene Srbe, žele nekoga ko nema institucionalnu 
snagu. Ne žele nikakvu instituciju koja će biti ravnopravan partner u 
razgovorima. Prema tome, njima nije u interesu to, i u tom cilju oni to 
ostvaruju putem različitih metoda. Jedna od metoda jeste da stalno odlažu i 
opstruiraju formiranje ZSO. Drugi od metoda jeste da pokušavaju da oslabe naš 
zajednički front i to se vidi i videće se nažalost. Ja se bojim i u ovim 
izborima”, podvukao je Ivanović.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00ce01d2dd35%24a9d0e310%24fd72a930%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to