b92.net 
<http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2017&mm=06&dd=10&nav_id=1270479>  


CHF dužnici upali u banku - "24 nas se ubilo"


8-10 minutes

  _____  

Sarajevo -- Članovi udruženja "Švajcarac", koji su zaduženi kreditima u 
švajcarskim francuma, ušli su u poslovnicu Adiko banke u Sarajevu i posedali na 
pod u znak protesta. 

Izvor: N1, Dnevni avaz subota, 10.06.2017. | 14:19 

Foto: Thinkstock, ilustracija 

Dužnici su se na ovakav pozez odlučili, jer kako kažu, više ne mogu da čekaju 
da neko odluči da se pozabavi njihovim problemima.

Ističu da su od prošlog protesta, održanog pre godinu dana, mnogi korisnici 
kredita u švajcarskim francima iseljeni iz svojih stanova. Jedna dužnica je 
rekla da postaje teško svakog dana detetu govoriti: "Nemam". 

Ona je pre 10 godina podigla kredit od 40.000 KM, koji je trebalo da vraća 15 
godina. Međutim, sada mora da vrati 100.000 KM. 

"Ovi ljudi ovde traže nekog od federalnih parlamentaraca ili bilo koga s kim 
mogu da razgovaraju, a nije isključeno da i prenoće u banci. Daću sve od sebe 
da ih odgovorim od ovoga i da odemo kući. Ipak, morate razumeti i njih jer je 
ljudima došlo do guše", rekao je Kemal Duraković", predsednik udruženja 
"Švajcarac". 

Kako su naveli od početka 2017. godine 30 porodica je iseljeno iz svojih 
stanova. 

Naglasili su da su se 24 člana ovog udruženja ubila zato što nisu mogli da 
otplate dug. Od nadležnih u BiH traže da reše problem i da kredit vraćaju kao i 
ostali građani naše zemlje, a ne više od duplo. 

Poručuju da će, ukoliko današnji apel ne urodi plodom, organizovati veće 
proteste jer su dovedeni u sitauciju da će njihove porodice morati da prose ako 
se nešto ne poduzme. 

Podršku im daju građani Sarajeva. koji su ocenili da je ovakvo nešto van svake 
pameti.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/004d01d2e1eb%24df91e390%249eb5aab0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to