novosti.rs 
<http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:669805-Embargo-Jankovic-drzavnim-parama-servisirao-Rodica>
  


Embargo: Janković državnim parama servisirao Rodića | Društvo


Novosti online

5-6 minutes

  _____  

Portal „Embargo“ iznosi optužbe na račun bivšeg zaštitnika građana i 
predsednika "Adrija medija grupe" 

SAŠA Janković je osnovao stranku i želi da bude lider nekakve opozicije, ali će 
teško ubediti srpsku javnost u dobre i iskrene namere – kad na videlo 
isplivavaju prljavštine i loše stvari iz perioda dok je „glumio“ zaštitinika 
građana sa neuobičajenom, otvorenom i direktnom podrškom iz inostranstva… Da li 
su mu ti isti „mentori“ rekli kako da radi taj posao, odnosno, da li su ga 
naučili na koji način „da krade“, da izvlači naše pare iz državne budžetske 
kase?

– Sistem izvlačenja državnog novca, odnosno novca građana Republike Srbije, iz 
javnog sektora na privatne račune, odavno je u Srbiji prošao sito i rešeto i 
usavršio se do najsitnijih detalja – tvrdi izvor Embarga iz Jankovićevog 
sadašnjeg okruženja.

– Novac se ispumpava na razne načine, prebacivanjem u of šor zone, privatne 
firme, itd. Jedan od takvih slučajeva je onaj u kome direktno učestvuje Saša 
Janković, dojučerašnji lažno pošteni ombudsman, a danas ne baš tako uspešni 
političar. Zajedno sa njim učestvovao je i Aleksandar Rodić, vlasnik „Adria 
medija grupe“ u čijem vlasništvu se nalazi dnevni list „Kurir“. Rodić je 
naprasno dobio želju da postane političar, te će svoje političke umeće 
najverovatnije ponuditi svom pajtosu iz ove kriminalne delatnosti, Saši 
Jankoviću, kome je inače dotirao, bar ono zvanično, 100.000 dinara za kampanju.

O čemu se zapravo radi?

– Bez ikakvog povoda, dolaskom Budimira Delića, nekadašnjeg načelnika šeste 
uprave u BIA, na mesto šefa protokola u Kabinetu zaštitnika građana, koji je 
inače po odlasku u penziju bio glavna veza Saše Jankovića sa pojedinim ljudima 
u BIA, doneta je odluka da se sva vozila koja je kabinet koristio, a bilo ih je 
čak trinaest, servisiraju isključivo u „Kiler auto servisu“ – otkriva detalje 
finansijskog marifetluka naš sagovornik.

– Zanimljivo je, da su svi automobili u Kabinetu zaštitnika građana bili 
registrovani na Kabinet, a ne na Upravu za zajedničke poslove. Ta odluka je 
šokirala zaposlene vozače, jer vozila poput „Subare forester“ ili „Škode“ 
logično je bilo da se uvek servisiraju u ovlašćenim servisima. Ipak, bez 
ikakvog razloga, naredba je stigla da se za najmanju sitnicu, čak i ako su 
automobili skroz ispravni, mora odlaziti u zemunski „Kiler auto servis“, gde su 
ponekad automobili ostajali i po pet dana na „popravkama“, a da nikakvog kvara 
nije prethodno bilo.

Janković kao zaštitinik građana nije imao pravo na ovakvu odluku, osim ako je 
postojalo rešenje pretpostavljenih službi?! Ali, njegovi saradnici tvrde da 
nije bilo takve odluke i da je to on samoinicijativno ureadio, pa su svi 
automobili bili i registrovani na kabinet zaštitnika građana.

– Takođe, stigla je naredba da se komplet auto-oprema, od slušalica za blutut, 
do ulja, brisača, tečnosti za stakla, sijalica, mora nabavljati isključivo od 
„Kiler auto servisa“.

Po informacijama do kojih smo došli, nezvanično, te usluge, „Kiler auto servis“ 
je naplaćivao od dva do sedam puta više od realne cene, a Kabinet zaštitnika 
građana je to široko plaćao.

Posebno je pitanje na koje će verovatno nadležni organi morati da potraže 
odgovor da li je uopšte zaštitnik građana u svom budžetu imao stavku za 
plaćanje popravki i servisiranje automobila, za kupovinu dodatne auto-opreme? 
Po kom osnovu je izabrao „Kiler auto servis“? Da li je to bila javna nabavka 
malog iznosa ili je morao da ide na tender?

Ali, tek sada dolazimo do ključnog pitanja cele ove priče: zašto „Kiler auto 
servis“?

– U tom grmu leži zec – ironično se nasmejao naš sagovornik.

– Vlasnik ove kuće, odnosno naslednik od vlasnika-roditelja, koja inače posluje 
od 1981.godine, je suprug rođene sestre Aleksandra Rodića, Natalije Rodić 
Cvetković, koja je inače potpredsednik kompanije „Adria media grupe“. I tako 
smo dobili zatvoren krug: novac koji bi Kabinet zaštitnika građana uplaćivao na 
račun „Kiler auto servisa“ za nepostojeće popravke i krajnje nepotrebne nabavke 
auto opreme, kasnije je preusmeravan za plaćanje reklamnog oglasa u „Kuriru“ 
ili nekom drugom izdanju „Adria medija grupe“!!! Tako što se ovaj seris 
reklamirao u njihovim izdanjima, posebno baš u „Kuriru“. Ali, ni tu nije kraj, 
jer, sumnjamo, da je potom, pretpostavljamo, neka ćerka firma „Adria media 
grupe“ taj isti novac ili njegov deo uplaćivali na račun kampanje Saše 
Jankovića. Suštinski, državnim parama Janković je sebi plaćao kampanju na ovaj 
bestidan način.

Autor: Ekipa Embarga 
<https://embargo.rs/bruka-i-sramota-dojucerasnjeg-zastitnika-gradjana-srbije-jankovic-drzavnim-parama-servisirao-rodica/>
 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/008801d2e2be%24362c4420%24a284cc60%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to