juznevesti.com <https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Drecun-Amerikanci-bi-spijune-trebalo-da-traze-u-zapadnim-firmama-ne-u-Srpsko-ruskom-centru.sr.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+juznevesti+%28Ju%C5%BEne+vesti+-+Leskovac%2C+Ni%C5%A1%2C+Pirot%2C+Prokuplje%2C+Vranje+-+vesti+iz+ju%C5%BEne+Srbije%29>
Drecun: Amerikanci bi špijune trebalo da traže u zapadnim firmama, ne u "Srpsko-ruskom centru" : Društvo : Južne vesti http://www.juznevesti.com 2 minutes _____ Zaključujući da je reč o "pokušaju potpunog eliminisanja bilo kakvog ruskog uticaja i prisustva u Srbiji", visoki funkcioner i narodni poslanik SNS Milovan Drecun poručio ambasadoru SAD Kajlu Skatu da bi "trebalo da špijune potraži na drugom mestu, u nekim zapadnim kompanijama koje su takođe prisutne u Nišu". U intervjuu za rusku državnu novinsku agenciju <https://www.youtube.com/watch?v=v8qdEl1rbqc&feature=youtu.be&t=19m16s> Sputnik Drecun je zaključio da američki ambasador u Beogradu "rekao da deli zabrinutost da to ne bude špijunski centar", a da nikad "nije bio u tom centru". Bio sam u centru i impresioniran sam kako je postavljen, kakvu opremu ima. Možda bi američki ambasador trebalo da potraži špijune negde na drugom mestu, u nekim zapadnim kompanijama koje su takođe prisutne u Nišu. Svašta se govorkalo ovih godina da se u nekim kompanijama nalaze upravo agenti CIA koji te firme koriste kao masku - rekao je Drecun. Drecun je dodao da "nije sporno da pogotovo velike sile imaju špijune, ali ovde je u pitanju pokušaj potpunog eliminisanja bilo kakvog ruskog uticaja i prisustva u Srbiji". U zemljama koje su iz bivšeg Istočnog bloka zvaničnici sada viču da ih Rusi napadaju, da se Rusi mešaju u unutrašnje stvari u demokratske procese, a kada se zapadne zemlje mešaju, onda nema veze. U svetu nemate pravdu, a taj princip je nametnuo Zapad i svako ko pokušava da se bori protiv takvog principa naravno da će biti žigosan i oklevetan - rekao je Drecun. Poslanik SNS je zaključio da je "ova priča Sjedinjenih Američkih Država" u stvari "vrsta snažnog pritiska prvo na predsednika republike, na Vladu, na sve nas da se taj Centar jednostavno ugasi". Ceo intervju sa Drecunom možete pogledati na sajtu Sputnika <https://rs.sputniknews.com/radio_od_cetvrtka_do_cetvrtka/201706171111598521-drecun-nis-centar-spijuni1/> . -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/008201d2e775%245a8ebee0%240fac3ca0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
