rts.rs 
<http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/11/region/2775033/strbac-stav-da-hrvatska-nije-duzna-penzionerima--jos-jedan-samar-srbima.html>
  


Stav da Hrvatska nije dužna penzionerima – još jedan šamar Srbima


RTS, Radio televizija Srbije, Radio Television of Serbia

1-2 minutes

  _____  

"To je još jedan šamar Srbima iz Hrvatske i to najstarijim ljudima, koji su 
ostali bez imanja, a sada i bez penzija, kojima su se godinama nadali", rekao 
je Štrbac agenciji Beta.

30250685

Savo Štrbac (arhivska fotografija) 

Rekao je da bi voleo da te penzije budu isplaćene, jer je u pitanju veliki dug 
penzionerima srpske nacionalnosti.

Međunarodna organizacija rada (ILO) smatra da Hrvatska nije dužna da 
penzionerima pretežno srpske nacionalnosti iz nekadašnje SAO Krajina isplati 
penzije za period od početka rata do 1998. godine, javila je danas Hina.

"To je preporuka tripartitne komisije koju je Upravni odbor ILO-a jednoglasno 
usvojio, a u vezi sa predstavkom Udruženja sindikata penzionera Srbije o 
dospelim, ali neisplaćenim penzijama", rekao je za Hinu izvor u Ministarstvu 
spoljnih i evropskih poslova Hrvatske.

Izvor Hine u ministarstvu navodi da je ljude koji su otišli u Srbiju obeštetila 
Srbija uvodeći ih u svoj penzioni sistem, kao i da se penzije ne mogu 
isplaćivati iz oba fonda – hrvatskog penzionog sistema i "parafonda" SAO 
Krajine.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/000401d2e9ca%24814edae0%2483ec90a0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to