rts.rs <http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/11/region/2775033/strbac-stav-da-hrvatska-nije-duzna-penzionerima--jos-jedan-samar-srbima.html>
Stav da Hrvatska nije dužna penzionerima – još jedan šamar Srbima RTS, Radio televizija Srbije, Radio Television of Serbia 1-2 minutes _____ "To je još jedan šamar Srbima iz Hrvatske i to najstarijim ljudima, koji su ostali bez imanja, a sada i bez penzija, kojima su se godinama nadali", rekao je Štrbac agenciji Beta. 30250685 Savo Štrbac (arhivska fotografija) Rekao je da bi voleo da te penzije budu isplaćene, jer je u pitanju veliki dug penzionerima srpske nacionalnosti. Međunarodna organizacija rada (ILO) smatra da Hrvatska nije dužna da penzionerima pretežno srpske nacionalnosti iz nekadašnje SAO Krajina isplati penzije za period od početka rata do 1998. godine, javila je danas Hina. "To je preporuka tripartitne komisije koju je Upravni odbor ILO-a jednoglasno usvojio, a u vezi sa predstavkom Udruženja sindikata penzionera Srbije o dospelim, ali neisplaćenim penzijama", rekao je za Hinu izvor u Ministarstvu spoljnih i evropskih poslova Hrvatske. Izvor Hine u ministarstvu navodi da je ljude koji su otišli u Srbiju obeštetila Srbija uvodeći ih u svoj penzioni sistem, kao i da se penzije ne mogu isplaćivati iz oba fonda – hrvatskog penzionog sistema i "parafonda" SAO Krajine. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/000401d2e9ca%24814edae0%2483ec90a0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
