in4s.net <http://www.in4s.net/jovan-plamenac-u-tranziciji-naseg-duha-ukidaju-nam-cirilicu/>
U tranziciji našeg duha ukidaju nam ćirilicu ИН4С 3 minutes _____ Ми смо историјски народ. Њихова историја сеже до Колумбове заблуде да је открио Индију. Исте године када је Кристифор Колумбо са члановима своје експедиције стао на тло Америке, 1492., господар Црне Горе Ђурађ Црнојевић у Венецији је купио штампарску пресу. Двије године касније, док је Колумбо, на свом другом путовању у Америку, подизао насеље Изабелу, борио се са домороцима и о јаду забављао са побуњеницима из своје експедиције, свештеномонах Макарије на Ободу је одштампао Окторих првогласник. Док су они узрастали на начелима Дивљег Запада, ми смо узрастали на књигама одштампаним на ћирилици. И још раније, у њиховом „преисторијском периоду“, док је у Америци цветала једна друга цивилизација, коју су они уништили, ми смо културу нашег народа утемељили на рукописним књигама, написаним на ћирилици. Ћирилица је наш идентитетски код, један од основних елемената препознатљивости нашег бића. Сада ови вагабунди, духовно и културно стасали на крви домородаца и зноју робова из Африке, нама дарују „људска права“ као што су Индијанцима 1763. и наредне године даровали ћебад заражену малим богињама, на које овај народ, чију су земљу отимали, није био имун. Сада нам своју „цивилизацију“, која је еуфемизам за урушену европску хришћанску цивилизацију, попут ученика који је избачен из школе због лошег владања и који се свети својим професорима, намећу кроз уништавање наше духовности, наше традиције, нашег језика и писма, наше породице… „Демократија“ и „људска права“ су им батине којима из наших душа истјерују живога Бога и у њих утјерују материјалистичко поимање живота, односно клањање њиховом богу Новцу, са његовим „анђелима““: сексуалном изопаченошћу, развратом, лоповским изборима и референдумима, економским поробљавањем кроз уништење привреде лоповском приватизацијом, медијском индустријом лажи, дрогом, нездравом храном… Ови вагабунди транцицију нашег духа врше преко режима Мила Ђукановића, којег због његових непочинстава над нама, а на која су их они навели, држе за врат. Они управљају нашим институцијама система и ушли су у наше школе, медије, а полагано улазе и у Цркву, ту тврђаву која се на нашим просторима понајбоље држи. Ћирилица је један од крајеугаоних каменова нас самих. Уколико га извуку из нашег темеља, на прагу смо свог урушавања, након чега бисмо постали – они! -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/006801d2e9d3%248fc9e430%24af5dac90%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
