novosti.rs 
<http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:673198-Sastanak-Vucica-i-Mogerini-Predsednik-Nece-Srbe-na-KiM-napadati-ni-Crna-Gora-ni-NATO>
  


Sastanak Vučića i Mogerini; Predsednik: Neće Srbe na KiM napadati ni Crna Gora 
ni NATO | Politika


Tanjug

19-24 minutes

  _____  

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se večeras u Dubrovniku sa šeficom 
evropske diplomatije Federikom Mogerini.

Uoči sastanka on je najavio da će zasgirno tema biti Kosovu i Metohija i 
dijalog sa Prištinom, podvukavši da dijalog spušta tenzije na terenu.

„Nemoguće je da me ta tema preskoči. Nisam te sreće da se jednom desi da nešto 
drugo bude tema, ali i mora da bude. To je stvar koja se ne rešava u jednom ili 
tri dana“, objasnio je on novinarima uoči današnjeg susreta.

Vučić je podvuako da svaki put kada se razgovara to važno, jer dijalog spušta 
tenzije na terenu.

Vučić je dodao da će sa Mogerini razgovarati i o evropskom putu Srbije, 
neophodnim reformama koje moramo da sprovedemo, ali i predstojećoj konferenciji 
u Trstu, te i projektima koji treba da budu vidljivi za građane.

„Ako pričamo o autoputu Beograd-Priština, posle četiri godine, dajte da 
napredujemo. Mi smo dali svu dokumentaciju. Dajte da vidimo da zabodemo ašove i 
počnemo da radimo na tome“, istakao je on.

I Mogerini je najavila, po dolasku u Dubrovnik, da će o nastavku dijaloga 
razgovarati sa predsednikom Vučićem i predsednikom tzv. Kosova Hašimom Tačijem.

„O dijalogu, primeni dogovora i nastavku razgovora konstantno razgovaramo. 
Očigledno da moraju još da se ispoštuju neke izborne radnje. Očekujem u vezi 
dijaloga uskoro novi razvoj“, podvukla je Mogerini.

Upitana od strane kosovskog novinara da li Kosovo i Srbija imaju šanse za 
napredak na evropskom putu bez mejdusobnog priznanja, Mogerini je odgovorila da 
je cilj dijaloga normalizacija odnosa Beogarda i Prištine.

„Videla sam u ove dve i po godine, u kojima sam tesno sarađivala sa liderima 
obe strane snažno opredeljenje i privrženost, kao i ogromne korake napred. 
Odlično znaju da su budućnost njihovih zemalja i integracija u EU vezane za 
napredak u dijalogu, a pre svega u implementaciji dogovora“, istakla je ona.

Mogerini je dodala da veruje u dobru budućnost dijaloga i njegovim dobrim 
rezultatima.

VUČIĆ: NEĆE SRBE NA KOSMETU NAPADATI NI CRNA GORA NI NATO 

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je nekada bolje 
prećutati i ne davati komentare na neke izjave ali i poručio da neće Srbe na 
Kosovu i Metohiji napadati ni Crna Gora ni NATO.

Vučić je odgovarajući na pitanja RTS u Dubrovniku, a u vezi sa izjavom ministra 
odbrane Crne Gore da bi vojska te zemlje ratovala protiv Srba na Kosovu ako bi 
to NATO tražio, rekao da je nekada bolje prećutati i ne davati komentare na 
neke izjave "jer ako to učinite izlazite iz okriva pristojnosti - ukoliko biste 
bili iskreni i reagovali na adekvatan način".

Onda mi se čini, nastavio je Vučić, da je najbolji način za Republiku Srbiju da 
reagujemo ćutanjem.

Predsednik Srbije smatra da i to dovoljno govori i srpskom narodu u Crnoj Gori 
ali i srpskom narodu ma gde da zivi.

"Neće Srbe da napada na Kosovu i Metohiji ni NATO ni Crna Gora i ne samo zato 
što imamo sprazume, ugovore, što imamo korektnu i veoma dobru saradnju sa 
Kforom odnosno NATO, već iz još nekih razloga, a neka oni dobro razmisle koji 
su to razlozi" zaključio je Vučić.

VUČIĆ SA GRABAR KITAROVIĆ O SRBIMA U HRVATSKOJ I HRVATIMA U SRBIJI

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas u Dubrovniku sa 
hrvatskom predsednicom o pitanjima od značaja za Srbe u Hrvatskoj i hrvatsku 
manjinu u Srbiji, te najavio da će Srbija finansirati izgradnju kuće bana 
Jelačića u Subotici.

On je novinarima preneo da je hrvatska strana obezbedila projekat za tu kuću, a 
Srbija će obezbediti sredstva za njegovu realizaciju.

„Reč je o velikom novcu, ali ćemo ga naći u pokrajini i republici da to pitanje 
rešimo, što je dobar signal za Hrvate", rekao je Vučić novinarima.

"Posle toga rešavamo i pitanje asfaltiranja ulica, finansiranja medija na 
hrvatskom jeziku. Imamo još problema za 10 od 34 udžbenika predviđena na 
hrvatskom jeziku, jer smatramo da rukopisi na maternjem jeziku nisu dovoljno 
stručni. Gledamo da to rešimo", naglasio je Vučić.

Prema njegovim rečima, sa hrvatskom predsednicom je razgovarao i o drugim 
konkretnim pitranjima i problemima koji proizlaze iz Subotičke deklaracije, 
koju su njih dvoje dogovorili, te izrazio uverenje da brzo mogu biti postignuti 
značajni rezultati.

Vučić je takođe detaljno predočio Grabar Kitarović probleme Srba u Hrvatskoj i 
šta Srbija u tom pogledu očekuje.

„Nastavićemo konkretnu saradnju. Predstavnici kabineta će razmenjivati posete. 
Gledaćemo da to na najkonkretniji način rešavamo, u što bržem hodu, jer je to 
važno zbog Srba koji žive u Hrvatskoj i Hrvata koji žive u Srbiji, da se dobro 
osećaju kao građani tih zemalja. Da nemaju probleme koji su imali i imaju. 
Verujem da možemo postići značajne rezultate po tom pitanju", uveren je Vučić.

 

 

Kada je reč o Samitu Procesa za saradnju u jugoistočnoj Evropi (SEECP), na 
kojem je danas popodne učestvovao, podvukao je da je za Srbiju važno da 
sačuvamo mir i stabilnost i vidimo što više konkretnih projekata i stvari koje 
možemo da napravimo zajedno, jer to donosi bolji život građanima Srbije.

Izrazio je nadu da će uskoro moći da se postigne dogovor o tome da sedište 
Transportne zajednice bude u Beogradu.

„Mislim da smo blizu. To bi bila dobra vest za građane Srbije“, naglasio je 
Vučić. 

Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović priredila je ranije danas radni 
ručak predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, odmah po njegovom dolasku u 
Dubrovnik, gde će učestvovati na Samitu zemalja članica Procesa saradnje u 
jugoistočnoj Evropi.

Njihov susret usledio je ubrzo posle svečanog prijema koji je Vučić priredio 
nedavno u Beogradu, povodom preuzimanja dužnosti, a kada su i on i njegova 
hrvatska koleginica najavili intenziviranje kontakata i razgovora u cilju 
rešavanja preostalih otvorenih pitanja između dve zemlje.

Hrvatska, koja predsedava Procesu saradnje u jugoistočnoj Evropi domaćin je u 
Dubrovniku današnjeg sastanka, kojim završava predsedavanje tom regionalnom 
inicijativom.

 

 


VUČIĆ: NE BIH DA KAŽEM ŠTA MISLIM O PORUKAMA IZ PODGORICE...

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da ne bi hteo da kaže šta 
misli o porukama iz Podgorice, uključujući izjavu ministra odbrane da bi vojska 
Crne Gore ratovala protiv Srba na Kosovu ako bi to NATO tražio, jer u tom 
slučaju ne bi odgovorio očekivanjima građana od svog predsednika.

„Neka nas vređaju i dalje, neka rade rade šta hoće, neka izgovaraju šta žele", 
rekao je Vučić.

On je istakao da je i danas na sastanku šefova država zemalja Procesa saradnje 
Jugoistočne Evrope poručio protivnicima njegove ideje o regionalnoj ekonomskoj 
zoni da nema nameru više da im to pominje, iako misli da bi bilo jako dobro po 
region.

Preneo je da je čuo argument iz "dve zemlje i sa jedne teritorije" da ne žele 
da to "menjaju za evropski put", iako je EU svaki put rekla da to nije zamena 
za evropski put.

"Moja poruka je i danas bila ''ne morate da se utrkujete u tome da odbijate 
dobre ideje'', da na svakom mestu morate da kažete da vam se ne dopada 
regionalna ekonomska zona ili jedinstveno tržište, carinska unija...Ništa vam 
ne namećemo. Nikada više neću ni da vam pomenem“, rekao je srpski predsednik.

Naše je bilo, kaže, da ponudimo nešto što je dobro.

„Mislim da je tržište od preko 20 miliona stanovnika mnogo bolje od 7,2 
miliona. Ako to neko ne vidi na taj način i ne razume, jer nećemo lako postati 
formalno pravni deo Unije od 400 miliona stanovnika, bilo bi dobro da to vreme 
ne gubimo i zaradimo nešto za građane da bolje živimo“, ukazao je Vučić.

Predsednik je ponovio i danas da Srbija nije zainteresovana za ulazak u vojne 
paktove i saveze, i da ljubomorno čuva svoju neutralnost, kao i da ne veruje da 
smo od bilo koga ugroženi zato što smo vojno neutralni.

Upitan u tom kontekstu i za planove EU o produbljenju odbrambene saradnje Vučić 
je u Dubrovniku novinarima kazao da je to interesantna tema, ali da ne zna 
tačna razmišljanja.

„Produbljuje se saradnja između EU i NATO. Ne znam da li je ovo odvojeni pokret 
od NATO. Želeli bismo da čujemo ideju, a do sada nismo ništa čuli osim u 
neformalnim razgovorima", preneo je on.

„Srbija nije zainteresovana za ulazak u vojne paktove i to smo više puta rekli. 
Imamo razlog što ne verujemo da smo ugroženi zato što smo neutralni, jer smo 
spremni da zemlju čuvamo, odbranimo nebo i zemlju na svaki način. Po tom 
pitanju nemamo problema", zaključio je on. 



VUČIĆ: USKORO STRUČNE KOMISIJE O RAZGRANIČENjU NA DUNAVU

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da bi, kada su u pitanju 
nerešena pitanja između Srbije i Hrvatske, među kojima je i razgraničenje na 
Dunavu, uskoro trebalo da se sastanu stručne komisije koje će raspravljati o 
toj temi.

"Ne mislim da tu ima prevelikih problema, ne treba podizati strasti. To treba 
da se stručno reši. Ako ne možemo da se dogovorimo, onda da idemo na 
arbitražu", rekao je predsednik Srbije u razgovoru sa zagrebačkom N1 u 
Dubrovniku.

VUČIĆ: UVEK INSISTIRAM NA ZSO

Predsednik Srbije Aleksandar Vucicć izjavio je danas popodne, uoči sastanka 
šeficom evropske diplomatije Federikom Mogerini u Dubrovniku, da uvek u svim 
razgovorima insistira na formiranju Zajednice srpskih opština.

"Insistiram na tome svaki put", rekao je Vučić odgovarajući na pitanja novinara 
TV Pink, dodao da to insistiranje traje četiri godine, ali i da je uvek lakše 
pritiskati neku drugu stranu.

On je rekao da je Briselski sporazum potpisan i da je već tada rekao da ćemo se 
mi držati i sporazuma i toga što je potpisano, a da neki drugi neće.

"I bio sam u pravu", rekao je Vučić.

Dodao je da je važno da su Srbi na KiM pokazali jedinstvo glasajući za Srpsku 
listu i da je ta lista nezaobilazan faktor u pokušajima da se formira vlada. 

VUČIĆ SA BORISOVIM O GASU, AUTOPUTU, BILATERALNIM ODNOSIMA

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Dubrovniku i sa 
predsednikom vlade Bugarske Bojkom Borisovim, sa kojim je razgovarao o odnosima 
dve zemlje, ekonomskoj i energetskoj bezbednosti.

Predsednik Vučić istakao je da su izgradnja gasne interkonekcije, 
rekonstrukcija pruge Niš - Dimitrovgrad i izgradnja autoputa od Niša do Sofije, 
kao dela Koridora 10, projekti od značaja za obe zemlje i da rad na njihovoj 
realizaciji predstavlja dobre temelje jačanja ekonomske saradnje dve zemlje, 
saopštila je Služba za saradnju s medijima Predsednika Srbije.

Premijer Borisov čestitao je predsedniku Vučiću izbor na novu funkciju i 
izrazio nadu da će dve zemlje u budućnosti raditi na jačanju odnosa i da će 
Bugarska uvek biti spremna na prenošenje iskustava iz procesa pristupanju EU.



VUČIĆ: N1 U BEOGRADU PREMA MENI GORA NEGO SI-EN-EN PREMA TRAMPU

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je televizija N1 u 
Beogradu prema njemu gora nego Si-En-En prema američkom predsedniku Donaldu 
Trampu.

"Uzmi, tuci 24 sata u 7 dana", "opisao" je Vučić način izveštavanja beogradske 
televizije o njemu odgovarajući na pitanje novinara zagrebačke redakcije N1 
televizije o primedbama Evropske komisije na slobodu medija u Srbiji.

"Da vas ja pitam konkretno: Da li neko smeta vašim kolegama da govore ili 
objave nešto protiv mene? Ne smeta im, to govore svaki dan. I znate šta je 
rezultat? Dobio sam jutros istraživanje: popularnost mene i Srpske napredne 
stranke su na istorijskom maksimumu. To je zato što nikome ne dajem reket. To 
nema veze sa N1, oni mi nikada nisu ništa tražili", rekao je srpski predsednik.

Vučić je, na opasku da je dobro čuti kritičko mišljenje i da je N1 televizija 
kritična i profesionalna, rekao da će razmisliti o tome da prihvati poziv 
beogradske redakcije, navodi N1. 

VUČIĆ UOČI SUSRETA S MOGERINI: DIJALOG SPUŠTA TENZIJE

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić ocenio je danas, uoči susreta u Dubrovniku 
sa šeficom evropske diplomatije Federikom Mogerini, da će zasigurno razgovarati 
i o Kosovu i Metohiji i dijalogu sa Prištinom, podvukavši da dijalog "spušta 
tenzije na terenu".

"Nemoguće je da me ta tema preskoči. Nisam te sreće da se jednom desi da nešto 
drugo bude tema, ali i mora da bude. To je stvar koja se ne rešava u jednom ili 
tri dana", objasnio je on novinarima uoči današnjeg susreta.

Vučić je podvukao da je svaki put kada se razgovara to važno:

"Dijalog spusta tenzije na terenu", rekao je.

"Nemojte da razmišljate o sebi i o meni, koji živimo u Beogrardu. Super je 
živeti u najvećem gradu u jugoistočnoj Evropi, uz Bukurešt i Atinu. Međutim, 
treba se pitati i šta je sa našim narodom južno od Ibra", istakao je on.

Vučić je dodao da će sa Mogerini razgovarati i o evropskom putu Srbije, 
neophodnim reformama koje moramo da sprovedemo, ali i predstojećoj konferenciji 
u Trstu, te projektima koji treba da budu vidljivi za građane.

"Ako pričamo o autoputu Beograd-Priština, posle četiri godine, dajte da 
napredujemo. Mi smo dali svu dokumentaciju. Dajte da vidimo da zabodemo ašove i 
počnemo da radimo na tome...", istakao je on. 

ZEMLjE Z. BALKANA BIĆE DEO DEBATE O BEZBEDNOSNIM PLANOVIMA

Šefica evropske diplomatije Federika Mogerini poručila je danas u Dubrovniku da 
će zemlje Zapadnog Balkana biti uključene u razmišljanja o budućim bezbednosnim 
planovima EU.

„Definitivno će zemlje kandidati biti uključene u razmišljanja o pitanjima 
vezanim za bezbednost. Zasigurno će se sa ministrima spoljnih poslova o tome 
razgovarati“, objasnila je ona.

Mogerini je istakla da EU i Zapadni Balkan dele istu teritoriju - Evropu.

„Ne radi se o pitanju dovođenja Zapadnog Balkana u Evropu, jer su te zemlje već 
deo Evrope“, podvukla je ona.

Mogerini je kazala da nije samo u interesu Zapadnog Balkana, već i EU da 
postoji snažna bezbednosna saradnja sa celim regionom.

„Mi smo povezani ne samo po pitanju bezbednosti, već i investicija“, ukazala je 
ona.

 

 

Mogerini je rekla da ovaj region ima ogroman potencijal u prevenciji 
radikalizacije.

„To je region Evrope koji zna koji su uzroci radikalizacije i koje mere treba 
primeniti u sprečavanju. Ima i lidere koji su privrženi saradnji u borbi protiv 
radikalizacije“, objasnila je ona.

Ocenila je da postoji više zemalja u EU koje podržavaju Zapadni Balkan na putu 
u Uniju kroz razmenu iskustava i jačanja političke volje EU za širenje.

„Bila sam radosna što sam videla na prošlom Savetu EU da je ponovljena 
privrženost procesu proširenja. Vidim to kao pobedu regiona i mene lično“, 
kazala je Mogerini i dodala da se i ona po malo oseća delom regiona, jer je iz 
Italije, koju deli samo Jadran od Zapadnog Balkana.

 


Dačić je na konferenciji PSuJIE rekao da je to logičan korak, jer već više od 
10 godina u Beogradu uspešno radi Transportna opservatorija za jugoištočnu 
Evropu, koja treba da preraste u buduću Transportnu zajednicu.

Podsetio da će uskoro, nakon što u Trstu bude potpisan Ugovor o transportnoj 
zajednici, krenuti korak dalje i u ovom segmentu. 

"Želeo bih ponovo da vas zamolim da nam pružite podršku da u Beogradu bude 
sedište Sekretarijata Transportne zajednice, što je logičan korak, jer već više 
od 10 godina u Beogradu uspešno radi Transportna opservatorija za jugoistočnu 
Evropu, koja treba da preraste u buduću Transportnu zajednicu", naveo je Dačić.

Potpredsednik srpske vlade je istakao i da Srbija u potpunosti podržava dalje 
intenziviranje regionalne saradnje kao suštinske baze za stabilnost regiona. 

Srbija će, poručio je, nastaviti svoje napore za očuvanje mira i stabilnosti u 
regionu, a to se odnosi na sve političke i ekonomske probleme koji postoje i 
koje možemo rešavati isključivo putem otvorenog i kontinuiranog dijaloga.

" Mi se moramo okrenuti budućnosti, jer smo predugo jedni druge optuživali za 
prošlost, koja nikome nije dobro donela. Moramo nastaviti da radimo zajedno, 
uvažavajući jedni druge a pre svega, uvažavajući zajedničke interese, kojih 
nije malo", naveo je Dačić, koji je istovremeno čestitao Sloveniji preuzimanje 
predsedavajuće PSuJIE od Hrvatske.

Dačić je rekao da članstvo u EU za Srbiju svakako ostaje jedan od najviših 
spoljnopolitičkih prioriteta, a perspektiva članstva daje snažan podstrek 
sveobuhvatnim reformama koje Srbija sprovodi i podsticaj je pomirenju i 
regionalnoj saradnji na čitavom Balkanu.

"Srbija se konstantno kreće putem ka Evropskoj uniji, sa veoma dobrim 
ekonomskim pokazateljima. Iako iz EU povremeno stižu poruke koje nas ne 
ohrabruju, mi intenzivno radimo kako bi s naše strane bili ispunjeni uslovi za 
otvaranje novih poglavlja", rekao je Dačić.

Ministar je zahvalio malteškom predsedavanju na podršci i posvećenosti koju su 
pokazali. 

Naša je želja, kazao je, da predstojeće predsedavanje Estonije pamtimo po tome 
što je Srbija u tom periodu otvorila veći broj pregovaračkih poglavlja.

"Nadamo se da će i naši sagovornici u Briselu uvideti koliko je važno da se naš 
pristupni proces odvija određenom dinamikom i kolike mogu biti posledice, 
ukoliko bi ponovo došlo do zastoja", kazao je.

Podsetio je da je Srbija do sada otvorila 10 pregovaračkih poglavlja i dva 
privremeno zatvorili.

Cilj nam je, istakao je, da očuvamo uspostavljenu dinamiku održavanja 
međuvladinih konferencija i da u narednom periodu otvorimo sva poglavlja za 
koja u datom momentu pokažemo da smo tehnički spremni, a svako otvaranje novih 
poglavlja u pregovorima sa EU predstavlja dodatni zamajac i reformama koje 
sprovodimo.

" Budimo iskreni, svi smo svesni realnosti, proces pristupanja EU jeste 
primarno tehnički, ali je u velikoj meri i politički. Za nas je veoma bitno da 
nam se pruži izvesnost članstva u EU, kakvu su imale sadašnje članice EU, jer 
smo svi svedoci da su poslednjih godina kriterijumi za članstvo postajali sve 
brojniji i složeniji, dok se istovremeno situacija u EU i u našem regionu 
dodatno komplikovala, zbog brojnih kriza s kojima smo se zajedno 
suočavali",kazao je Dačić.

Bez jasne evropske perspektive, ukazao je, teško je očekivati da će region 
ostati stabilan i na evropskom kursu. 

rimetio je da, nažalost, u odnosu na druge kandidate, pregovarački proces 
Srbije dodatno je opterećen uslovljavanjem napretka u pregovorima napretkom u 
dijalogu Beograda sa Prištinom. 

"Mi smo skoro dve godine čekali da otvorimo prva pregovaračka poglavlja, jer 
nismo imali s kim u Prištini da vodimo dijalog. Tako nešto ne sme da se ponovi, 
zato što bi se na taj način Srbija, koja svesrdno sprovodi reforme, kaznila 
zbog tuđe opstrukcije. Svi smo svedoci da se čak ni postignuti dogovori ne 
poštuju - zbog čega ni nakon 4 godine nije formirana Zajednica srpskih opština? 
Da li biste sedeli skrštenih ruku i čekali da Beograd ne ispunjava svoje 
obaveze", zapitao je Dačić.

Zapitao je i da li biste ćutali da mi verbalno napadamo druge u regionu i 
izražavamo teritorijalne pretenzije.

"Bez namere da danas zaoštravam diskusiju, jer je verbalni diskurs u regionu 
poslednjih meseci previše opterećen visokim tonovima, želim da kažem da mi od 
EU očekujemo principijelnost, doslednost i poštovanje svakog prema njegovim 
delima", naveo je ministar Dačić.

Ponovio je stoga stav Srbije da sva sporna pitanja treba rešavati u 
odgovarajućem forumu u neposrednim razgovorima dveju zainteresovanih strana, a 
u okviru pregovaračkog procesa isključivo pitanja iz domena pravnih tekovina i 
pozitivne prakse EU. 

"Uprkos postojanja određenih međusobnih razlika i povremenih neslaganja, 
prouzrokovanih nerešenim pitanjima iz prošlosti, ono što je najvažnije, a što 
se može videti na sastancima Procesa saradnje u JIE, kao važnog političkog 
foruma, ali i na sastancima Zapadno-balkanske šestorke ili Berlinskog procesa, 
jeste da uglavnom postoji politička volja za pomirenjem i boljom budućnosti za 
sve građane u regionu. Ipak, evropski pravac koji smo izabrali svi mi u 
jugoistočnoj Evropi, nije bitan samo za građane u regionu, već je veoma važan i 
za sve građane Evropske unije, jer bez stabilnog i integrisanog regiona, nema 
ni stabilnosti ni bezbednosti EU", naveo je.

Dačić je ukazao i da ekonomski razvoj svakog od nas pojedinačno, ali i regiona 
u celini, predstavlja preduslov za stabilnost regiona, ali i za nastavak 
procesa pristupanja EU. 

"Smatram da bi jačanje ekonomske saradnje, na čemu već radimo težeći da 
uspostavimo regionalni ekonomski prostor, a posebno povećanje evropskih 
investicija u regionu, bio veoma značajan, i za nas u regionu, i za investitore 
iz EU, jer bi se, umesto malih i nekonkurentnih tržišta, radilo o tržištu od 20 
miliona ljudi. Takođe, smatram da je neophodna zajednička borba svih u regionu 
protiv narušavanja principa dobrog ekonomskog upravljanja, a tu pre svega 
mislim na borbu protiv korupcije i organizovanog kriminala", kazao je.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/014001d2f1d7%24c0b33b80%244219b280%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to