Smislili strategiju: Kako žele da nam isele "fiću"

Posle više od dve sedmice štrajka, situacija nije ni blizu rešenja, a 
rukovodstvo Fijata odbija pregovore dok se ne prekine štrajk. 

Izvor: Tanjug petak, 14.07.2017. | 17:32 

Podeli 
<https://app.adjust.com/u783g1_kw9yml?deep_link=viber%3A%2F%2Fforward%3Ftext%3DSmislili%2520strategiju%253A%2520Kako%2520%25C5%25BEele%2520da%2520nam%2520isele%2520%2522fi%25C4%2587u%2522%2520http%253A%252F%252Fwww.b92.net%252Fbiz%252Fvesti%252Fsrbija.php%253Fyyyy%253D2017%2526mm%253D07%2526dd%253D14%2526nav_id%253D1282777&fallback=https%3A%2F%2Fviber.com>
  

(Foto: Getty images)

Prema saznanjima beogradskim medija, razlog za odbijanje razgovora rukovodstva 
Fijata sa štrajkačima krije se i u činjenici da kragujevačka proizvodnja može 
da se prebaci u Fijatovu fabriku u Poljskoj.

Generalni štrajk oko 2.000 proizvodnih radnika u FCA traje od 27. juna, sa 
zahtevima da se poveća iznos bruto osnovice zarade sa 38.000 na 50.000 dinara. 

Oni traže i da se obavi reorganizacija u cilju rasterećenja u procesu rada, 
isplate bonusi kao i naknada za prevoz van radnog vremena. 

Danas su zaoštrili proteste, jer od Vlade nisu dobili garancije da neće snositi 
posledice zbog štrajka. 

Fijat, prema Blicu, ima izlaznu strategiju: 

"Poljaci su ponudili izuzetno povoljne uslove, uključujući i ulaganje od 100 
miliona evra, kako bi se u njihovim pogonima proizvodio novi model fijata. 
Upravo to je i ključ opstanka kragujevačke fabrike, koja bez novog modela nema 
svetlu budućnost. Ugovor Srbije i Fijata ističe 2018. godine i sadašnji štrajk 
bez kompromisa može da bude okidač da se čelnici iz Torina povuku iz ovog 
posla", navodi "Blic" pozivajući se na izvor iz Vlade Srbije. 

Zato se, kaže Blicov izvor, i traže načini da se ponovo pokrene proizvodnja i 
ne ugrozi opstanak fabrike u Kragujevcu, "ali i da se zaštite radnici koji su u 
štrajku". 

"Očigledno je da rukovodstvo Fijata ne želi da popusti, jer im imaju izlaznu 
strategiju, koju im nude Poljaci. Nama je zato u interesu da im ne damo povod 
da kao razlog za odlazak nađu u štrajku i zato se vode izuzetno teški 
razgovori. Mora da bude razumevanje i od samih radnika za celu situaciju da 
Italijanima ne bi dali na tacni opravdanje zašto ne žele da nastave saradnju sa 
Srbijom".

 <http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=07&dd=14&nav_id=1282777> 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=07&dd=14&nav_id=1282777

 

 

Envoyé de mon iPad

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/01ce01d2fcf7%245ebcf850%241c36e8f0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to