БОЛАН УДАРАЦ: 200-300 америчких дипломата одлази из Москве

28.07.2017. - 17:15 

ИСКРА на Фејсбуку

 

(МИП Русије) Фото: Sputnik/ Валериј Мељников

Америчка амбасада у Русији протестовала је због реципрочних мера на рачун 
америчких дипломата.

Амбасадор САД у Москви Џон Тефт дубоко је разочаран одлуком Москве, наводи се у 
саопштењу портпаролке дипломатске мисије Мари Олсон. 

„Руске власти су нас обавестиле (о мерама према америчким дипломатама и 
дипломатској имовини). Амбасадор Тефт је изразио дубоко разочарење и протест. 
Преусмерили смо ово саопштење у Вашингтон ради упознавања“, рекла је она.

Руско Министарство иностраних послова Русије позвало је данас Тефта како би му 
уручили ноту о одлуци да се на територији Русије дипломатски персонал САД 
редукује. 

Како је саопштио извор Спутњику у Москви, Америка би могла да смањи за око 
200-300 службеника своје дипломатске мисије.

„Има их 600-700 сада, и смањење ће за њих бити веома болно“, нагласио је извор.

Раније је Министарство иностраних послова Русије саопштило да на америчке 
санкције Москва оставља себи право на реципрочне мере које могу дотаћи америчке 
интересе.

http://iskra.co/svet/bolan-udarac-200-300-americkih-diplomata-odlazi-iz-moskve/

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/01b501d307d9%24ccca6430%24665f2c90%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to