vesti 
<http://vesti-gazeta.com/kolumne/2459-emil-vlajki-vucic-nanosi-poprilicno-ponizenje-srpskom-narodu.html>
 -gazeta.com 


ЕМИЛ ВЛАЈКИ: ВУЧИЋ НАНОСИ ПОПРИЛИЧНО ПОНИЖЕЊЕ СРПСКОМ НАРОДУ


Газета

4-5 minutes

  _____  

Детаљи

среда, 02 август 2017 13:14 

Аутор Газета 

 

Многи се питају шта Вучић хоће са „унутрашњим дијалогом“. Ствар је једноставна 
али, пре тога, треба рећи да је почео претеривати са својим миротворством у 
којег нико не верује, а наноси поприлично понижење српском народу.

Наиме, говорећи о 'интерном дијалогу', његов формирани ментални склоп 
миротворца ставио је у први план основну поруку Исуса Христа: 'Долазим у миру'.

И ништа нас не може од тога одвратити, тврде његови фанови, мировњаци. Притом 
вам пружамо, вама америма, натовцима, овк-овцима и сличнима, не само леви и 
десни образ, него и читаву земљу. Можете нас бомбардовати, клеветати, одузимати 
нам територије, уцењивати, продавати органе убијених Срба, итд., ми ћемо вас и 
даље волети и на сваку вашу ружну реч узвратити са десет лепих.

 А што се тиче преговора о Косову, можете нас игнорисати до бесвести, створити 
вашу војску, терати и убијати преостале Србе, уништавати цркве и манастире, 
правити погроме, експлоатисати тамошња рудна богатства; ми ни због икаквих 
ваших злочина и провокација нећемо ратовати. Издржаћемо са таквим ставом све 
дотле док ви не схватите да сте били дубоко у криву, док се не покајете, 
пређете на православље и не почнете с нама акламовати: 'Косово је Србија'.

Све у свему, нећемо ратовати јер, између осталог,  и за то, што немамо више 
деце за такве ствари; побили сте их за време бомбардовања 1999. године.

Вратимо се сада „унутрашњем дијалогу“ у његовој интерпретацији.

Његов мисаони пут је у задњих пар година кристално јасан и своди се на : 
'Даћемо Косово за улазак у Европу'.

Ту има једна мала противречност. Пошто је он најједнакији међу првима а, како 
се чини, пошто он суверено влада свима и нема нигде 'првих', сви су, наиме, 
шесторазредни, изгледа да он лично, никада, ни са ким, није у могућности да 
води дијалог.

И када би покушао, свакако га нико не би разумиео, а поготову га, у овом часу, 
не би, по њему, разумели Срби (Он: 'Иако Срби још нису спремни, желим да, 
успркос њима, кренем новим путем у вези Косова').

С друге стране, познавајући га, чим он апелује на дијалог, то значи да је већ 
одлучио оно што ће коначно бити, шта ће његови гласоговорници (министри, 
аналитичари, НВО и слични) убрзо разгласити преко медија, а народ, судећи по 
досадашњој пракси, акламацијом потврдити.

У чему је дакле суштина?

Овом приликом, то не може бити једноставно продавање магле: 'Даћемо Косово за 
срећну европску будућност'.

Треба дакле нешто дати, а за узврат, тако да народ то види, нешто и добити, а 
да се територијално гледано, ништа не мења, да све буде, као и сада. Да буде 
вук сит и коза цела (да буду задовољни Албанци, Срби и НАТО „хуманитарни“ 
налогодавци).

Дакле, једино логично значење његовог позива на 'унутрашњи дијалог' је да се да 
Прешевска долина у замену за северни део Космета до Ибра.

Он мисли, да би се тиме све решило: Албанци не би више били српски проблем, 
границе југа Србије би се стабилизовале, косовски мит би полако пао у заборав, 
задовољила би се 'међународна заједница', а пут у Европу би био слободан.

Мене лично хвата нелагода поводом оваквог решења. Има једна латинска пословица 
која гласи: 'Ex iniuria ius non oritur' ('Из неправде не изниче правда'). 

А неправде је, што се тиче Срба и Србије у задњих четврт века, било и превише. 
И свако ко мисли да ће давањем Космета постићи мир у региону, вара се. 
Привремено ће, можда, то тако изгледати. Али историја нас учи да када се једном 
нека држава почне распадати, томе више нема краја. 

Боже правде! 

(Емил Влајки, Правда)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/009c01d30b9e%2476957140%2463c053c0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to