vesti
<http://vesti-gazeta.com/kolumne/2459-emil-vlajki-vucic-nanosi-poprilicno-ponizenje-srpskom-narodu.html>
-gazeta.com
ЕМИЛ ВЛАЈКИ: ВУЧИЋ НАНОСИ ПОПРИЛИЧНО ПОНИЖЕЊЕ СРПСКОМ НАРОДУ
Газета
4-5 minutes
_____
Детаљи
среда, 02 август 2017 13:14
Аутор Газета
Многи се питају шта Вучић хоће са „унутрашњим дијалогом“. Ствар је једноставна
али, пре тога, треба рећи да је почео претеривати са својим миротворством у
којег нико не верује, а наноси поприлично понижење српском народу.
Наиме, говорећи о 'интерном дијалогу', његов формирани ментални склоп
миротворца ставио је у први план основну поруку Исуса Христа: 'Долазим у миру'.
И ништа нас не може од тога одвратити, тврде његови фанови, мировњаци. Притом
вам пружамо, вама америма, натовцима, овк-овцима и сличнима, не само леви и
десни образ, него и читаву земљу. Можете нас бомбардовати, клеветати, одузимати
нам територије, уцењивати, продавати органе убијених Срба, итд., ми ћемо вас и
даље волети и на сваку вашу ружну реч узвратити са десет лепих.
А што се тиче преговора о Косову, можете нас игнорисати до бесвести, створити
вашу војску, терати и убијати преостале Србе, уништавати цркве и манастире,
правити погроме, експлоатисати тамошња рудна богатства; ми ни због икаквих
ваших злочина и провокација нећемо ратовати. Издржаћемо са таквим ставом све
дотле док ви не схватите да сте били дубоко у криву, док се не покајете,
пређете на православље и не почнете с нама акламовати: 'Косово је Србија'.
Све у свему, нећемо ратовати јер, између осталог, и за то, што немамо више
деце за такве ствари; побили сте их за време бомбардовања 1999. године.
Вратимо се сада „унутрашњем дијалогу“ у његовој интерпретацији.
Његов мисаони пут је у задњих пар година кристално јасан и своди се на :
'Даћемо Косово за улазак у Европу'.
Ту има једна мала противречност. Пошто је он најједнакији међу првима а, како
се чини, пошто он суверено влада свима и нема нигде 'првих', сви су, наиме,
шесторазредни, изгледа да он лично, никада, ни са ким, није у могућности да
води дијалог.
И када би покушао, свакако га нико не би разумиео, а поготову га, у овом часу,
не би, по њему, разумели Срби (Он: 'Иако Срби још нису спремни, желим да,
успркос њима, кренем новим путем у вези Косова').
С друге стране, познавајући га, чим он апелује на дијалог, то значи да је већ
одлучио оно што ће коначно бити, шта ће његови гласоговорници (министри,
аналитичари, НВО и слични) убрзо разгласити преко медија, а народ, судећи по
досадашњој пракси, акламацијом потврдити.
У чему је дакле суштина?
Овом приликом, то не може бити једноставно продавање магле: 'Даћемо Косово за
срећну европску будућност'.
Треба дакле нешто дати, а за узврат, тако да народ то види, нешто и добити, а
да се територијално гледано, ништа не мења, да све буде, као и сада. Да буде
вук сит и коза цела (да буду задовољни Албанци, Срби и НАТО „хуманитарни“
налогодавци).
Дакле, једино логично значење његовог позива на 'унутрашњи дијалог' је да се да
Прешевска долина у замену за северни део Космета до Ибра.
Он мисли, да би се тиме све решило: Албанци не би више били српски проблем,
границе југа Србије би се стабилизовале, косовски мит би полако пао у заборав,
задовољила би се 'међународна заједница', а пут у Европу би био слободан.
Мене лично хвата нелагода поводом оваквог решења. Има једна латинска пословица
која гласи: 'Ex iniuria ius non oritur' ('Из неправде не изниче правда').
А неправде је, што се тиче Срба и Србије у задњих четврт века, било и превише.
И свако ко мисли да ће давањем Космета постићи мир у региону, вара се.
Привремено ће, можда, то тако изгледати. Али историја нас учи да када се једном
нека држава почне распадати, томе више нема краја.
Боже правде!
(Емил Влајки, Правда)
--
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
---
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње,
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите
https://groups.google.com/d/msgid/siem/009c01d30b9e%2476957140%2463c053c0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.