nspm 
<http://www.nspm.rs/hronika/dusan-teodorovic-vucic-ako-je-lider-mora-prvi-da-kaze-sta-je-njegov-plan-za-kosovo-za-to-je-uostalom-i-placen-a-ne-da-kaze-poslednji.html>
 .rs 


Душан Теодоровић: Вучић, ако је лидер, мора први да каже шта је његов план за 
Косово, за то је уосталом и плаћен, а не да каже последњи


Н1

4-5 minutes

  _____  

Људи који воде Србију су политички макијавелисти, професор и академик Душан 
Теодоровић. Говорећи о најави унутрашњег дијалога о Косову, Теодоровић је рекао 
да председник Србије Александар Вучић, ако је лидер, мора први да каже шта је 
његов план за решавање тог питања.

Људи који воде Србију су политички макијавелисти, то показује чињеница колико 
пута су мењали политику ради останка на власти, рекао је Теодоровић гостујући у 
Новом дану.

„Велики број политичара, и на Косову сигурно, који се баве политичким питањем 
Косова - живе од политике. И онда због тога да би били посланици или министри 
спремни су на разне врсте договора и компромиса, да би опстали на политичкој 
сцени“.

Говорећи о најави унутрашњег дијалога о Косова, Теодоровић је рекао да 
председник Србије Александар Вучић мора први да каже шта је његов план за 
решавање тог питања.

“Вучић мора прво да се извини грађанима Србије за све што је радио у прошлости. 
Затим, он се страшно борио да буде председник, сад јесте, па што не да иступи 
пред грађане и каже шта мисли.. 'ја ово мислим, ово је мој план за решавање 
питања Косова', он је за то уосталом и плаћен, а не га каже последњи, мора да 
каже први. То је политиканска игра. Ако хоћете да будете лидер, морате да 
изађете пред људе и кажете први свој план. ”, оценио је академик.

Сервира нам се лажна премиса да ко није за унутрашњи дијалог тај је за рат, што 
није тачно

Теодоровић је рекао и да се сервира лажна премиса да ко није за унутрашњи 
дијалог тај је за ратно решење, што није тачно. „Ја нисам за дијалог, али сам 
сам за мирно решење“, додао је.

Оцењује да Косово треба да буде чланица Интерпола, јер је у интересу региона 
борба против криминала.

„Не можемо да будемо лицемерни, да каземо да смо за мирно решење, и 
добросуседске односе, а да не дамо да Косову уђе у Интерпол, ако нам је 
интересу мир овог региона“, казао је.

Он је додао и да ниједна власт није учинила довољно да заштити српску културну 
баштину на Косову.

Млади одлазе, „срце Србије“ смо изместили

Каже се да је Косово срце Србије, али кад одете на аеродром, видите много суза, 
каже Теодоровић.

„Млади одлазе, њихови родитељи плачу, они одлазе заувек у Канаду, Америку. Срце 
Србије смо изместили, чини ми се да је оно у Канади.. и Америци..“, казао је 
гост.

Рекао је да недостаје генерисање алтернатива за решавање косовског проблема. 
„Народу морају да се предоче могуће алтернативе, бенефити и последице. Најбоља 
алтернатива је реалност, ми живимо ту, Албанци ће заувек да остану да живе, 
можемо да будемо непријатељи, а можемо да будемо комшије које се поштују“, 
рекао је.

Теодоровић је рекао да су људи који су нас довели до овокве ситуације и са 
једне и са друге и треће стране, на власти, и додао да не верује Хашиму Тачију, 
као што не верује ни Вучићу.

Теодоровић је, говорећи о опозицији, рекао да она мора да понуди нове политичке 
програме и нова лица.

„Реалност мора да буде присутнија. У западној Европи људи кад изгубе изборе се 
повлаче“, казао је и додао да тако треба да буде и овде.

Теодоровић сматра да је после промена 2000. требало спровести лустрацију, па би 
сада људи са другачијим политичким биографијама водили земљу.

„По мени је највећа грешка направљена 6. октобра, да смо тада донели закон о 
лустрацији, проблем Косова не би решавао ни Вучић, који би подлегао том закону, 
ни Дачић, већ бисмо направили лустрацију, и неки други људи са другачијим 
политичким биографијама би се бавили решавањем пролема. Друштво је дозволило да 
се врате они снаге које су увукле земљу у пропаст, понор, и сад имамо репризу“, 
рекао је он.

Воде нас недовољно компетентни људи, каже.

„Дачић је сад прича о подели Косова, то су други говорили пре 25 година... он 
није био у стању да сагледа оно што су пре 25 година говорили други људи. Имамо 
Вулина, који је министар без икаквих квалификација, нема штофа да би био 
министар. Морате бити много добар ђак да бисте били министар. Погледајте 
Заштитника грађана, 13 година студирао, то је увреда за академску заједницу, за 
кога год хоћете“, рекао је.

(Н1)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/002201d30c62%24c0e83c90%2442b8b5b0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to