in4s.net <http://www.in4s.net/dveri-sulejman-ugljanin-zeli-nemire-u-srbiji/>
Sulejman Ugljanin želi nemire u Srbiji ИН4С 2-3 minutes _____ Опет је Сулејман Угљанин покушао сецесионистичким изјавама да поправи свој пољуљани рејтинг. Овај политичар на заласку каријере, дуго година прави велику штету и уноси немир у државу Србију оглашавајући се одређеним датумима и тумачећи историјске догађаје на један крајње политикантски начин. Овог пута је за повод изабрао стогодишњи „јубилеј“ Сјеничке декларације“ поручили су из Српског покрета Двери и нагласили: „Сјеничка декларација је наводно означавала тенденцију „санџачких“ муслимана да „Санџак“ припоје Босни и Херцеговини, која је тада била под Аустроуграском или да добије своју самоуправу. Иако у својим историјским документима има проблема са научним фактима он не посустаје у изазивању инцидената и стварању смутње у бошњачком и српском народу. После добро ишчитаног текста спорне декларације, за коју не знамо ко је саставио, а коју је пре 100 година потписало десетак грађана исламске вероисповести, издваја се неколико спорних чињеница. Неозбиљност и нелегитимност овог документа названог „Сјеничка декларација“, доказује немогућност утврђивања датума одржавања исте. Врло је неозбољно да се у 20. веку не зна датум одржавања неког скупа који претендује да буде званичан и за некога обавезујући. У тексту је наведено да су Конференцији присуствовали представници десет, односно дванаест срезова.“ „Како то да међу њима нема ниједног Србина и какав онда они легитимитет имају? Кога представљају и у чије име наступају? Ако су представници свих грађана онда нам треба доказ да се и Срби слажу са њиховим присуством овом скупу и одлукама које су тада донели. Сваки будући представник власти Србије или Црне Горе који би овај документ узео у разматрање морао би да се сматра издајником који нарушава Устав своје земље и за тај чин би му се морало судити. Добро би било да савремени заговорници „Државе Санџак“ и „Аутономије Санџак“ јасно изговоре о ком се овде санџаку у овој „Декларацији“ говори, Сјеничком, Новопазарском или Пљеваљском? Ми који још нисмо видели оригинални документ са печатима, потписима, заводним или деловодним бројевима принуђени смо да и даље на ово гледамо као на ствар маште или имагинације“, закључили су из Српског покрета Двери. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/001e01d315cb%24eb9f33e0%24c2dd9ba0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
