in4s.net <http://www.in4s.net/dveri-sulejman-ugljanin-zeli-nemire-u-srbiji/>  


Sulejman Ugljanin želi nemire u Srbiji


ИН4С

2-3 minutes

  _____  

 

Опет је Сулејман Угљанин покушао сецесионистичким изјавама да поправи свој 
пољуљани рејтинг. Овај политичар на заласку каријере, дуго година прави велику 
штету и уноси немир у државу Србију оглашавајући се одређеним датумима и 
тумачећи историјске догађаје на један крајње политикантски начин. Овог пута је 
за повод изабрао стогодишњи „јубилеј“ Сјеничке декларације“ поручили су из 
Српског покрета Двери и нагласили:

„Сјеничка декларација је наводно означавала тенденцију „санџачких“ муслимана да 
„Санџак“ припоје Босни и Херцеговини, која је тада била под Аустроуграском или 
да добије своју самоуправу.

Иако у својим историјским документима има проблема са научним фактима он не 
посустаје у изазивању инцидената и стварању смутње у бошњачком и српском народу.

После добро ишчитаног текста спорне декларације, за коју не знамо ко је 
саставио, а коју је пре 100 година потписало десетак грађана исламске 
вероисповести, издваја се неколико спорних чињеница.

Неозбиљност и нелегитимност овог документа названог „Сјеничка декларација“, 
доказује немогућност утврђивања датума одржавања исте. Врло је неозбољно да се 
у 20. веку не зна датум одржавања неког скупа који претендује да буде званичан 
и за некога обавезујући.

У тексту је наведено да су Конференцији присуствовали представници десет, 
односно дванаест срезова.“

„Како то да међу њима нема ниједног Србина и какав онда они легитимитет имају? 
Кога представљају и у чије име наступају? Ако су представници свих грађана онда 
нам треба доказ да се и Срби слажу са њиховим присуством овом скупу и одлукама 
које су тада донели.

Сваки будући представник власти Србије или Црне Горе који би овај документ узео 
у разматрање морао би да се сматра издајником који нарушава Устав своје земље и 
за тај чин би му се морало судити.

Добро би било да савремени заговорници „Државе Санџак“ и „Аутономије Санџак“ 
јасно изговоре о ком се овде санџаку у овој „Декларацији“ говори, Сјеничком, 
Новопазарском или Пљеваљском?

Ми који још нисмо видели оригинални документ са печатима, потписима, заводним 
или деловодним бројевима принуђени смо да и даље на ово гледамо као на ствар 
маште или имагинације“, закључили су из Српског покрета Двери.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/001e01d315cb%24eb9f33e0%24c2dd9ba0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to