rs.n1info.com 
<http://rs.n1info.com/a291352/Vesti/Vesti/Djuric-Unmik-je-neprijatan-svedok-i-pokusavaju-da-ga-ukinu.html>
  


Đurić: Unmik je "neprijatan svedok" i pokušavaju da ga ukinu


Autor teksta: Beta

3 minutes

  _____  

Direktor Kancelarije Vlade Srbije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić izjavio je 
da je Srbija na sednici Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija braneći sebe 
branila međunarodno pravo, dok su drugi potkopavali temelje međunarodnih 
principa. Za zahtev da se ukine Misija Unmika na Kosovu, Đurić kaže da je to 
"ideja za uklanjanje neprijatnih svedoka".

Đurić je za Radio-televiziju Srbije kazao da je ministar spoljnih poslova Ivica 
Dačić na sednici Saveta bezbednosti UN izneo činjenice o stanju na Kosovu i 
Metohiji, kao i nastojanja Srbije da kroz dijalog nađe rešenje.

"Cinično je da drugi predstavnici kažu da ne može da se razgovara o menjanju 
granica, a pokušavali su da ih menjaju pre samo nekoliko godina", rekao je 
Đurić.

Komentarišući zahtev ambasadorke Kosova u SAD Vljore Čitaku na sednici Saveta 
bezbednosti UN da se ukine mandat misije UN na Kosovu - UNMIK, Djurić je kazao 
da je to ideja uklanjanja "neprijatnih svedoka".

"Pošto je jednostrano proglašena nezavisnost Kosova i Metohije nelegalna, onda 
je potrebno ukloniti neprijatne svedoke, a UNMIK je neprijatan svedok svega 
onoga što se dešava protivno medjunarodnom pravu", istakao je Đurić.

Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju je rekao i da je da je unutrašnji 
dijalog o pitanju Kosova i Metohije značajan za očuvanje tamošnjih Srba i 
srpskih svetinja.

 "Unutrašnji dijalog može značajno ojačati pregovaračku poziciju Srbije i važan 
je zbog budućih generacija, zato što treba da postignemo što veću društvenu 
koheziju, da bismo mogli svi zajedno da odgovorimo na izazove s kojima se 
suočavamo", rekao je.

Komentarišući "kiparski model" kao moguće rešenje za pitanje Kosova i Metohije, 
Đurić je kazao da to nije dobar model za Srbiju.

"Ne vidim šta je to rešeno na Kipru, ne vidim da je bilo šta ozbiljno rešeno na 
Kipru", rekao je Đurić.

Govoreći o dijalogu Beograda i Prištine u Briselu, Đurić je kazao da bi voleo 
da pritisak međunarodne zajednice na Prištinu bude dosledniji.

"Vidim da se u evropskim integracijama Prištine govori o nekakvoj demarkaciji 
naše granice, što je u jasnom interesu statusnog stava koji ima Priština ili o 
pitanju borbe protiv kriminala i korupcije što je u interesu svih. Ali, niko od 
njih ne postavlja Prištini uslov za Zajednicu srpskih opština (ZSO) da bi 
dobili napredak po pitanju odnosa sa EU", rekao je Đurić.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/011c01d31755%2499247a40%24cb6d6ec0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to