nspm 
<http://www.nspm.rs/hronika/milorad-dodik-razmisljamo-o-referendumu-za-ulazak-u-nato.html>
 .rs 


Милорад Додик: Размишљамо о референдуму за улазак БиХ у НАТО


Бета

2-3 minutes

  _____  

четвртак, 17. август 2017. 

Бањалука -- Председник РС Милорад Додик оптужио је НАТО да се понаша као 
политичка организација и да се меша у унутрашње ствари у Босни и Херцеговини.

Како је рекао због тога се у РС све више размишља о томе да се грађани изјасне 
да ли су за улазак БиХ у тај војни савез. 

На тај начин, истакао је Додик, "завршила би се прича" у вези са уласком БиХ у 
НАТО, бар што се тиче РС, додавши да у Републици Српској постоји консензус у 
вези са НАТО, али да га "неки скривено руше".

Коментаришући одлуку Уставног суда БиХ да одбаци апелацију Правобранилаштва РС 
и омогући да војна имовина буде укњижена на државу БиХ, он је оценио да је то 
"отимање територије и имовине Републике Српске, као и наставак злоупотребе 
правосудног система, због чега РС мора заштитити своја права и интересе".

"Ово је веома озбиљна ствар, део је континуитета удара на Републику Српску, 
коју хоће да развласте од њене територије и имовине и у том погледу видљива је 
нит наставка злоупотребе правосудног система", рекао је Додик за ентитетску 
новинску агенцију СРНА.

Према његовим речима, иза тога стоје представници међународне заједнице, 
предвођени Канцеларијом високог представника (ОХР), док се у све умешао и НАТО, 
посредством своје команде у БиХ.

Додик је истакао да се подршком одлуци Уставног суда НАТО "дефинитивно сврстао 
на једну страну", при чему то није Република Српска, која нема никакву обавезу 
да прати НАТО у том погледу.

"Преко овога се сигурно неће прећи, ово је отимачина и разбојништво највећег 
нивоа, игнорисање међународног права и Дејтонског споразума", упозорио је 
председник Републике Српске.

Додик је даље оценио да високи представник у БиХ Валентин Инцко, "који се 
оглашава само када треба подржати муслимане", дефинитивно не може бити 
саговорник на питањима у БиХ.

"У том погледу мислим да се ствари све више заоштравају и да Српска мора да 
заузме своју позицију, а она мора да буде апсолутна заштита наших права и 
интереса", истакао је Додик.

(Бета)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00a501d3182a%24c63fcf40%2452bf6dc0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to