rtrs <http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=266422> .tv
Агент БИА - Моје присуство у Собрању није било тајно RTRS, Radio Тelevizija Republike Srpske, Radio Television of Republic of Srpska 2 minutes _____ Македонија (фото: REUTERS/ OGNEN TEOFILOVSKI) - Моје присуство у Собрању није било ни тајно ни скривено. Моја мисија није била нити тајна, нити недобронамјерна, а поврх свега македонске службе су биле упућене, рекао је Живаљевић за Танјуг у првом ораћању јавности од тих догађаја. Истакао је да је за боравак у Собрању добио одобрење савјетника за безбједност предсједника Македоније Синише Алексовског. "Тај човек је знао за разлог мог боравка тамо и о томе је био обавјештен. Моја мисија тамо није била тајна и била је добронамјерна у односу на безбједност Македоније, у контексту сарадње коју имамо са безбједносним службама Македоније", навео је Живаљевић. Како је додао, саопштење ВМРО-ДПМНЕ намјерно прескаче инстанцу предсједника Републике. "Моје пријављивање за активност те вечери, 27. априла, било је усмјерено на сам Кабинет предсједника и његовог савјетника за безбједност", изјавио је Живаљевић. Македонски ВМРО-ДПМНЕ је негирао тврдње предсједника Србије Александра Вучића да су поједине македонске институције дале одобрење српском дипломати Горану Живаљевићу да уђе у парламент Македоније током инцидента у Собрању послије одржаних парламентарних избора крајем априла. ВМРНО-ДПМНЕ је тада била владајућа странка. Извор: РТС -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/005801d31c3c%24b2ea4770%2418bed650%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
