vostok <http://www.vostok.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=17&idnovost=103603&%E2%80%9EAmbasador-SAD-direktno-ukljucen-u-aferu-prisluskivanja-diplomata-Srbije%E2%80%9D> .rs
„Амбасадор САД директно укључен у аферу прислушкивања дипломата Србије” 2 minutes _____ Објављено: 24.08.2017.год. Преузмите краћи линк http://vostok.rs/index.php?option=n&idnovost=103603 Македонски портал „Минарипорт“ тврди да је у аферу прислушкивања српских дипломата и званичника директно укључен амерички амбасадор у Скопљу Џес Бејли. Како преноси „Политика“, Бејли је преко „свог“ премијера Зорана Заева затражио да се припадници Управе за безбедност и контраобавештајне послове БЈР Македоније укључе у прислушкивање српских дипломата, али и председника Александра Вучића. Према писању тог сајта, амбасадор Бејли користи идентичан сценарио којим је рушио власт ВМРО-ДПМНЕ, али је сада циљ Србија. Како преноси „Политика“, откривајући позадину шпијунске афере, новинарка портала пише да за Цију пад Македоније није довољан и да мора да „падне“ и Србија, како би САД „комплетирале власништво над Балканом“. „Зато су америчка ’дубока држава и њени вазали Британци и Немци дали зелено светло да се Скопље претвори у штаб из којег ће се водити активности чији је циљ дестабилизација Србије“, наводи се у тексту. Иначе, Бејли је својевремено морао да напусти Турску због организовања неуспелог државног удара против Реџепа Тајипа Ердогана. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/009401d31cdf%24bf2c90d0%243d85b270%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
