nspm <http://www.nspm.rs/hronika/danas-er-srbija-se-seli-iz-belvila-na-aerodrom-otpusta-jos-100-ljudi.html> .rs
Данас: Ер Србија се сели из Белвила на аеродром, отпушта још 100 људи 3 minutes _____ недеља, 27. август 2017. Национални авио-превозник Ер Србија планира отпуштање још 100 радника, а биће отказан и закуп просторија у новобеоградском насељу Белвил па ће се менаџмент компаније преселити у зграду некадашњег ЈАТ-а, на аеродрому "Никола Тесла", незванично сазнаје Данас. Отпуштање радника наставља се кроз најављену рационализацију трошкова којом је, пре мање од месец дана, већ отпуштено 30 радника. Откази су тада уручени запосленима у комерцијали који су проглашени технолошким вишком, а прогнозе су биле да ће почетком септембра на ред доћи и пилоти и стјуардесе. Запослени и представници синдиката компаније потврђују за Данас да се “по ходницима” увелико прича о новим отпуштањима, те да сви страхују за своје радно место. Менаџмент компаније им, пак, не пружа никакве информације о планираној реорганизацији, каже Александар Обрадовић, председник синдиката Независност у Ер Србији, па се зато о отпуштањима јако мало зна. - То је у најави, али немамо званичне потврде, руководство нам даје веома мало информација о будућим потезима. Оно што знам од мојих чланова јесте да ће се реновирати та зграда на аеродрому и да се сви селе ту - објашњава Обрадовић. Он додаје и да је зграда у јако лошем стању јер је дуго била напуштена, а да је требало да припадне аеродрому. Ер Србија је, осим отпуштања радника, већ направила уштеде у издацима за закуп простора када је затворила све пословнице ван Београда. Из компаније су тада објаснили да је ова одлука “логичан корак” јер људи све више купују карте преко интернета или агенција, а закуп простора је представљао додатни трошак “који није рационалан”. Како ће рационализовати трошкове ако планирају да реновирају просторије на аеродрому, питање је на које из Ер Србија нису одговорили редакцији Данаса. А нису одговорили ни да ли ће бити нових отпуштања. На ова питања није одговорио ни Синиша Мали, председник Надзорног одбора компаније, који је раније објаснио да су отпуштања “нормалан” вид рационализације трошкова. "Све је то нормално, све је то део процеса где покушавате да смањите трошкове са једне стране и повећате профит са друге стране", рекао је Мали након отпуштања првих 30 радника. Коментар о могућим даљим отпуштањима није имала ни ресорна министарка Зорана Михајловић. (Данас) -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/01ac01d31f3b%242cf0dab0%2486d29010%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
