iskra.co <http://iskra.co/region/dacic-hrvati-su-cinili-najveca-zla-na-balkanu/>
ДАЧИЋ: „Хрвати су чинили највећа зла на Балкану!“ 3-4 minutes _____ 30.08.2017. - 17:01 Ивица Дачић (Фото: Спутњик/Прес служба Мин.спољних послова) Људи из Хрватске су последњи на свету који би смели да причају о злоделима на Балкану, каже шеф српске дипломатије и први потпредседник Владе Србије Ивица Дачић. Он је овим речима одговорио помоћнику министра хрватских бранитеља Стјепану Сучићу, који је изјавио да „све зло у региону долази из Београда“. Први потпредседник Владе Србије Ивица Дачић оштро осуђује изјаве Шучића и каже: – То што они говоре је највећа глупост. Подсетићу да је из Хрватске протерано 250.000 Срба. Колико је само јама напуњено у НДХ током Другог светског рата људским лешевима? Коме смета ћирилица и табле на том писму? Ко, с друге стране, качи табле са усташким покличом „за дом спремни”? Па људи из Хрватске су последњи који би смели да причају о злу на Балкану и да некога прозивају – каже Дачић. Шеф српске дипломатије поздравља одлуку Вељка Одаловића, генералног секретара у Министарству спољнх послова Србије и председника Комисије за нестала лица, да напусти конференцију у Загребу после, како каже, „дивљачких напада на државу”. – Поздрављам одлуку Одаловића да напусти скуп на којем се вређала Србија. Ми никога не вређамо, али и не дамо на себе – завршава Дачић. Подсетимо, генерални секретар у Министарству спољнх послова Србије Вељко Одаловић напустио је конференцију о несталима у Загребу након што је у уводном излагању помоћник министра хрватских бранитеља Стјепан Сучић изрекао низ увреда на рачун Србије и бивше ЈНА и рекао да све зло у региону долази из Београда. Конференција на тему „Процес ексхумација и идентификација посмртних остатака лица несталих на подручју Хрватске” сазвана је с циљем убрзања процеса тражења несталих особа. У току уводног излагања Сучић, помоћник министра хрватских бранитеља, уместо извештаја који није био примерен теми изрекао је бројне увреде на рачун Србије и њених органа. Он је, између осталог, рекао да је над Хрватском извршена великосрпска агресија и да је тада бивша ЈНА окупирала хрватске територије и, како је рекао, извршила бројне тешке злочине. Србија неће више бити понижавана О инциденту у Хрватској када је генерални секретар Министарства спољних послова Србије Вељко Одаловић напустио скуп о несталима у Загребу након увреда изнесених на рачун Србије огласио се и председник Србије Александар Вучић и рекао да подржава ту одлуку и оценио да је требало оштрије реаговати. Он је нагласио да би многи желели да виде Србију слабу, малу и понижену, али да то неће дочекати, те додао да га интересује како ће на ове инциденте на Косову и у Хрватској реаговати странци. intermagazin.rs Тагови: Ивица Дачић <http://iskra.co/tag/ivica-dacic/> , Хрвати <http://iskra.co/tag/hrvati/> -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/016901d321b0%240318bd30%24094a3790%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
