iskra.co 
<http://iskra.co/region/dacic-hrvati-su-cinili-najveca-zla-na-balkanu/>  


ДАЧИЋ: „Хрвати су чинили највећа зла на Балкану!“


3-4 minutes

  _____  

30.08.2017. - 17:01 

 

Ивица Дачић (Фото: Спутњик/Прес служба Мин.спољних послова)

Људи из Хрватске су последњи на свету који би смели да причају о злоделима на 
Балкану, каже шеф српске дипломатије и први потпредседник Владе Србије Ивица 
Дачић.

Он је овим речима одговорио помоћнику министра хрватских бранитеља Стјепану 
Сучићу, који је изјавио да „све зло у региону долази из Београда“.

Први потпредседник Владе Србије Ивица Дачић оштро осуђује изјаве Шучића и каже:

– То што они говоре је највећа глупост. Подсетићу да је из Хрватске протерано 
250.000 Срба. Колико је само јама напуњено у НДХ током Другог светског рата 
људским лешевима? Коме смета ћирилица и табле на том писму? Ко, с друге стране, 
качи табле са усташким покличом „за дом спремни”? Па људи из Хрватске су 
последњи који би смели да причају о злу на Балкану и да некога прозивају – каже 
Дачић.

Шеф српске дипломатије поздравља одлуку Вељка Одаловића, генералног секретара у 
Министарству спољнх послова Србије и председника Комисије за нестала лица, да 
напусти конференцију у Загребу после, како каже, „дивљачких напада на државу”.

– Поздрављам одлуку Одаловића да напусти скуп на којем се вређала Србија. Ми 
никога не вређамо, али и не дамо на себе – завршава Дачић.

Подсетимо, генерални секретар у Министарству спољнх послова Србије Вељко 
Одаловић напустио је конференцију о несталима у Загребу након што је у уводном 
излагању помоћник министра хрватских бранитеља Стјепан Сучић изрекао низ увреда 
на рачун Србије и бивше ЈНА и рекао да све зло у региону долази из Београда.

Конференција на тему „Процес ексхумација и идентификација посмртних остатака 
лица несталих на подручју Хрватске” сазвана је с циљем убрзања процеса тражења 
несталих особа.

У току уводног излагања Сучић, помоћник министра хрватских бранитеља, уместо 
извештаја који није био примерен теми изрекао је бројне увреде на рачун Србије 
и њених органа.

Он је, између осталог, рекао да је над Хрватском извршена великосрпска агресија 
и да је тада бивша ЈНА окупирала хрватске територије и, како је рекао, извршила 
бројне тешке злочине.

Србија неће више бити понижавана

О инциденту у Хрватској када је генерални секретар Министарства спољних послова 
Србије Вељко Одаловић напустио скуп о несталима у Загребу након увреда 
изнесених на рачун Србије огласио се и председник Србије Александар Вучић и 
рекао да подржава ту одлуку и оценио да је требало оштрије реаговати.

Он је нагласио да би многи желели да виде Србију слабу, малу и понижену, али да 
то неће дочекати, те додао да га интересује како ће на ове инциденте на Косову 
и у Хрватској реаговати странци.

intermagazin.rs 

Тагови: Ивица Дачић <http://iskra.co/tag/ivica-dacic/> , Хрвати 
<http://iskra.co/tag/hrvati/> 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/016901d321b0%240318bd30%24094a3790%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to