rs-lat.sputniknews.com 
<https://rs-lat.sputniknews.com/komentari/201709011112503587-SAD-Rusija/>  


Neiskrenost Amerike samo je zaoštrila već pogoršan odnos s Rusijom


Sputnik

2-3 minutes

  _____  

Komentari i Analitika <https://rs-lat.sputniknews.com/komentari/> 

16:00 01.09.2017(osveženo 19:36 01.09.2017) Preuzmite kraći link

Stejt department SAD je priznao u svojoj izjavi da je zatvorio Konzulat Rusije 
u San Francisku i da je do toga došlo zbog „silazne linije u našim odnosima“. 
To je neuobičajeno priznanje da su odnosi između dve strane na najnižem nivou i 
da se pogoršavaju velikom brzinom, piše portal „Njuz antivor“.

Dok SAD tvrde kako se nadaju da će „poboljšati odnose“, poslednji američki 
neprijateljski potez ne ide u prilog toj tvrdnji. Naprotiv, komentari Stejt 
departmenta više izgledaju kao pokušaj svaljivanja krivice na drugu stranu‘.

Stejt department je sebi pripisao samo zatvaranje jednog Konzulata i dva 
odeljenja, rekavši da su „izabrali da omoguće ruskim vlastima da poprave neke 
delove Konzulata“, i tako samo pogoršao trenutno stanje.

© Sputnik/ Vladimir Pesnja

Jedan zvaničnik je rekao da se „nada da će Rusi shvatiti da su oni ti koji su 
pokrenuli pitanje“ o zatvaranju objekata, podsećajući da su SAD nedavno 
ostale bez skladišta i kuće za odmor u Moskvi.

Američki zvaničnici, podseća taj portal, ne spominju u svojim izjavama da su u 
decembru 2016. godine proterali ruske diplomate i zaplenili dve kuće za odmor. 
Dok je Rusija pravdala zatvaranje američkih objekata kao odmazdu za to, 
američki zvaničnici ignorišu ono što se dogodilo u decembru i pravdaju trenutne 
poteze kao odmazdu za zatvaranje svojih objekata.

Komentari o tome kako se nadaju poboljšanju odnosa ne deluju iskreno, jer 
zatvaranje Konzulata predstavlja veliki korak napred u eskalaciji tenzija i 
skoro sigurno će prinuditi Rusiju da preduzme dalje korake.

„Nema izgleda da će se diplomatija merama ’tante za kukuriku‘ uskoro završiti. 
Jedino što možemo jeste da se nadamo da situacija neće eskalirati“, zaključuje 
se u komentaru.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00a401d32400%24ada359c0%2408ea0d40%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to