stanjestvari.com <https://stanjestvari.com/2017/09/07/antonic-rec-po-rec/>
Слободан Антонић: Умели смо да направимо ЕПС, Телеком и ПКБ – а сада не знамо њима да управљамо? by Стање ствари 2-3 minutes _____ <https://stanjestvari.com/2017/09/07/antonic-rec-po-rec/> <https://stanjestvari.com/2017/09/07/antonic-rec-po-rec/> 07 четвртак сеп 2017 У емисији „Реч по реч“ КА ТВ професор Слободан Антонић говорио је о српској елити, нашем „европском путу“ и препрекама на њему, о продаји земље странцима, али и о „новом колонијализму“ Слободан Антонић у емисији „Реч по реч“ Одговарајући на питање „како да то нисмо ни за шта способни и да свиме морају да управљају странци“, професор Антонић је одговорио: „Та пропаганда има два крака. Један крак су колонијални или компрадорски интелектуалци, они су плаћени да шире ту врсту пропаганде да смо ми неспособни, да нама морају странци да управљају и да би најбоље било када бисмо се ми продали Немцима или Американцима. С друге стране се у Бриселу, пазите, издваја милијарду евра за пропаганду Европске уније, између осталог и у земљама кандидатима. И тај новац се улаже и овде, медији учествују у програмима и шире и позитивну и негативну пропаганду. И шта – Србија је умела да направи Телеком, и умела да направи ЕПС, и ПКБ, а сада не умеју њима да управљају и морамо да продамо странцима?! То јесте пропаганда, али је нажалост ушла у све поре наших медија да ми то више не примећујемо.“ Говорећи о „протестантској етици“ и „етици рада“ у нашим условима, Слободан Антонић је рекао да често наводи пример фабрике која није имала клима уређаје па су радници падали у несвест. „Они раде за 20 хиљада, са пеленама – и још треба да развијају етику рада на тај начин? Они већ довољно и много раде. Не само да нема добрих послова, него иоле плаћенији послови су у јавном сектору, а они не могу да се добију – ма колико да сте квалитетни – ако се претходно нисте учланили у партију. То важи чак и ако сте приватник, нема посла ако нисте у партији.“ Погледајте целу емисију Транскрипт: Стање ствари (КА ТВ, 25. 8. 2017 <https://www.youtube.com/watch?v=rtrxw5DV_Iohttps://www.youtube.com/watch?v=rtrxw5DV_Io> ) -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/007c01d327e2%243339bb30%2499ad3190%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
