stanjestvari.com <https://stanjestvari.com/2017/09/07/antonic-rec-po-rec/>  


Слободан Антонић: Умели смо да направимо ЕПС, Телеком и ПКБ – а сада не знамо 
њима да управљамо?


by Стање ствари

2-3 minutes

  _____  

 <https://stanjestvari.com/2017/09/07/antonic-rec-po-rec/> 

 <https://stanjestvari.com/2017/09/07/antonic-rec-po-rec/> 07 четвртак сеп 2017 

У емисији „Реч по реч“ КА ТВ професор Слободан Антонић говорио је о српској 
елити, нашем „европском путу“ и препрекама на њему, о продаји земље странцима, 
али и о „новом колонијализму“

 

Слободан Антонић у емисији „Реч по реч“

Одговарајући на питање „како да то нисмо ни за шта способни и да свиме морају 
да управљају странци“, професор Антонић је одговорио:

„Та пропаганда има два крака. Један крак су колонијални или компрадорски 
интелектуалци, они су плаћени да шире ту врсту пропаганде да смо ми неспособни, 
да нама морају странци да управљају и да би најбоље било када бисмо се ми 
продали Немцима или Американцима. С друге стране се у Бриселу, пазите, издваја 
милијарду евра за пропаганду Европске уније, између осталог и у земљама 
кандидатима. И тај новац се улаже и овде, медији учествују у програмима и шире 
и позитивну и негативну пропаганду. И шта – Србија је умела да направи Телеком, 
и умела да направи ЕПС, и ПКБ, а сада не умеју њима да управљају и морамо да 
продамо странцима?! То јесте пропаганда, али је нажалост ушла у све поре наших 
медија да ми то више не примећујемо.“

Говорећи о „протестантској етици“ и „етици рада“ у нашим условима, Слободан 
Антонић је рекао да често наводи пример фабрике која није имала клима уређаје 
па су радници падали у несвест. „Они раде за 20 хиљада, са пеленама – и још 
треба да развијају етику рада на тај начин? Они већ довољно и много раде. Не 
само да нема добрих послова, него иоле плаћенији послови су у јавном сектору, а 
они не могу да се добију – ма колико да сте квалитетни – ако се претходно нисте 
учланили у партију. То важи чак и ако сте приватник, нема посла ако нисте у 
партији.“


Погледајте целу емисију


Транскрипт: Стање ствари

(КА ТВ, 25. 8. 2017 
<https://www.youtube.com/watch?v=rtrxw5DV_Iohttps://www.youtube.com/watch?v=rtrxw5DV_Io>
 )

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/007c01d327e2%243339bb30%2499ad3190%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to