in4s.net 
<http://www.in4s.net/pismo-vladike-atanasija-patrijarhu-srpskom-sazovite-hitno-arhi%c2%adje%c2%adrejski-sabor/>
  


Писмо Владике Атанасија Патријарху Српском:  Сазовите хитно Архи­је­рејски 
Сабор!


Фонд стратешке културе

8-9 minutes

  _____  

 

Пише: Епископ умировљени херцеговачки Атанасије

Ваша Светости, пишем Вам поводом Ваших учесталих изјава да „верујете да 
Пред­сед­ник Вучић“… итд., до најновије изјаве: да „Верујете да и Вучић верује 
о Косову као и Срп­ски народ“… итд. Не схватам како не видите да тиме само 
хотимице-нехотице подржавате велеиздајника Вучића у његовој ужурбаности да што 
пре потпуно изручи Космет злочинцу Тачију и зликовцу Харадинају. (Нажалост, Ви 
и Еп. Теодосије сте подржали Вучића пре не­колико година да насилно спроведе 
изборе на Северу Косова и смени Председнике 4 Срп­ске Општине на Северу – са 
70.000 становника чисто српске територије од 65 километара, у коју територију 
спада и сâм врх Копаоника: граница са окупаторима НАТО-а је само 30 метара 
испод Панчићевог врха на Копаонику, па зато двојица издајника Николић-Вучић 
отада нису смели да иду на Газиместан да обележе Спомен и Помен Славног 
Косовског Боја, него иду у Крушевац, који је северно, ван Копаоника). Тада је, 
уместо тих честитих људи, довео у 4 Општине своје мафијаше, преко којих 
спроводи свој издајнички посао! Та­ко је исто сада сменио и Ректора 
Универзитета у Митровици – са 12. 000 српских студента – да би преко неких 
полтрона могао Тачију да уручи и цео тај Универзитет! (Чује се да се он и Тачи 
спремају до добију „Нобелову награду за мир“!?!)

Писао сам Вам, Ваша Светости, и слао мишљења и ставове, и стручне оцене и 
про­цене, млађих српских националних и патриотских мудрих глава (и сада Вас 
упућујем нпр. на НСПМ – сајт „Нова Српска Политичка Мисао“ – једини који јавно 
износи и објављује документоване текстове умних патриотских Срба, из Србије, 
Српског Патриотског удру­жења „Отџбина“ са Космета, и из Босне и Херцеговине, у 
којима доказују Вучићеву виле­издају и разноразне манипулације са тзв. 
„унутрашњим дијалогом“, док јадне Србе и даље прогоне и хапсе Шиптари широм 
окупиране Свете Српске Земље, и киње их на хитлеров­ске начине. (Знате ли да 
Сестрама у Пећској Патријаршији Шиптари не дају воду потребну за живот!? – Иако 
Бистрица протиче вековима кроз саму Патријаршију! А познато је да су у Недељу 
Православља 16. марта 1981.г спалили велики Конак у Пећској Патријаршији, 
замало да спале и све Монахиње и госте који су се тада нашли у Патријаршији. И 
нико за то није одговарао! Потом су спалили и уништили још 140 наших небоземних 
Светиња – Цркавâ и Манастирâ, нарочито у време страшног Погрома 2004.г.). 
Недавно су шиптарски лопови и ма­фи­јаши обили и ПОКРАЛИ МАГАЦИН ХРАНЕ у селу 
Прековце код Новог Брда, од којих ре­зерви сакупљене по Српским крајевима хране 
рáди 6 кухиња широм Ко­сова и Метохије и храни 2.000 гладних (међу којима и 
приличан број јадних Шиптара!). И све то, и низ других тиранисања Срба од 
окупатора Евро-американаца и Шиптарских теро­риста. На недавној Слави у 
Мушутишту, где су избегли и протерани Срби дошли аутобу­сом да на згаришту 
своје прелепе Цркве Богородичине из 1305.г., која је била лепа као Гра­чаница, 
обележе своју Славу, ухапсили су недужног старца Србина Богдана Митровића, по 
„умишљеној оптужби“ месног Шиптара, који је том Србину узурпирао и присвојио 
плодну земљу у том селу! (Изнад Мушутишта су још 12. маја 1999.г. спалили 
средњевековни Мана­стир Свете Тројице, од које паљевине је Свети НОВОМУЧЕНИК 
ХАРИТОН Монах једва успео да спасе Сестре Монахиње и довезе их у Призрен, да би 
сутрадан он сâм био кидна­пован од истих злочинаца, и тек фебруара 2000.г. 
нађено је његово раскомадано тело, без главе, на њиви ван Призрена према Врбици 
и албанској граници!). Пре 2 дана су претресли по Косову и привели на саслушање 
неколико радника Црвеног Крста – у присуству лицемерног Еулекса и окупаторског 
НАТО-а! Раднике Црвеног Крста у свету не хапсе ни у време самог рата! Ето 
колико Шиптарска џамахирија поштује светске стандарде права и демократије. А 
Срби на Косову и Метохији су сада бело робље нове светске „тоталне демократије“ 
(читај: демонократије!).

Ви се питате, оправдано, зашто се протерани Срби не враћају на Косово? А не 
питате се зашто фамозни „спасилац Срба“ и „усрећитељ (=унесрећитељ) Србије“ 
Вучић, за коју ми­сли да је његова приватна прћија, ништа не предузима за 
заштиту преосталих Срба широм Космета? А и како би кад је то најординарнији 
лажов и манипулант! Претенциозно и нарцисоидно до болести је опседнут собом и 
својом најпримитивнијом „величином“! Србија под њим тоне све дубље и дубље, и 
све је отуђенија од свог Народа и Себе саме. Доказ тога су и фамозне тзв. 
„инвестиције“, којима само распродаје Српску земљу и природна блага по Србији 
(за пример узмимо распродају изворâ воде по Србији, а ускоро се спрема да 
распрода и српске бање, и то Турцима! Са тзв. „инве­сти­ци­јама“ Вучићева 
Србија је постала бедни просјак и колонијална земља немачких, арап­ских и 
других свет­ских кабадахија).

Ви често говорите, на наша иступања: „То није став Цркве“! А једном приликом 
сам Вас у Писму питао: А да ли сте питали икога у Цркви, Синоду, Сабору, по 
народу и све­­штенству, који је стварно став о Косову Живе Цркве Светосавске и 
Светолаза­ревске?

У време Вашег Светог Претходника сазиван је и држан Архијерејски Сабор више 
пута, и по мање важним питањима. Да ли Ви помишљате да у овој до сада 
нај­кри­тичнијој ситуацији САЗОВЕТЕ И ОДРЖИТЕ СВЕТИ АРХИЈЕРЕЈСКИ САБОР: у 
Бео­градској или Пећској Патријаршији? Да видите на лицу места мишљење и став 
Српских Архијереја! и обратите се јадном, Вучићевом демагогијом обманутом 
Народу. Бојим се да Ваши блиски сарадници нису Вам добри саветници.

И још једна реч: када смо недавно били у Грачаници и на Газиместану, знате ли 
шта су ми бројни људи на Косову рекли? – „Овај Преседник није мој Председник!!! 
Овај Патри­јарх није мој Патријарх!!!

Иако немам чланство у Св. Арх. Сабору, молим Вас: Сазовите хитно Архи­је­рејски 
Сабор, да видите стварни став Отаца Архијереја и Свештенства и Народа? – да се 
не нађе­мо саучесници у Вучићевој велеиздаји, о којој се већ прича urbi et orbi 
код нас и око нас. Помињете Русију, али знате ли шта би Русија стварно хтела од 
тог немачко-евро-аме­ричког глумца и циркузанта? Он срља ко гуска у маглу у 
тзв. „Евроинтеграције“, а прозир­но је за сваког окатог и трезвеног човека: да 
га неће примити тамо док не призна Косово. Хор пајацâ и кловнова око њега само 
му аплау­ди­рају и хвале га, а он као пеливан игра дво­струку или и троструку 
игру на штету Свете Србије и Светог Косова.

Ви кажете да „Вучић верује о Косову као што верује и наш народ“! – А он јавно 
гово­ри, и то с поругом и иронијом: да је Косово „МИТ“ и да је наше Косовско 
опреде­љења „МИТОЛОГИЈА“! Па зар то „верује“ наш Светосавски и Светолазаревски 
Народ?

(Молим Вас, немојте као Патријарх Пећски и Свесрпски да подцењујете тај Божји 
Народ и да га вређате површним и неодговорним изјавама).

(Ево шта Вучићеви полтрони, безкарактери и бескичмењаци поручују Српском 
народу, па и Вама Српском Патријарху:

Mihajlovićeva: SPC da ne vrši pritisak na Vučića!

Beograd – Potpredsednica Vlade Zorana Mihajlović saopštila je da očekuje da 
Srpska pravo­slav­na crkva bude dobar partner u unutrašnjem dijalogu o Kosovu.

Osim toga, Mihajlovićeva je navela i da očekuje da SPC ne vrši pritisak na 
predsednika Aleksan­dra Vučića pre početka razgovora o Kosovu.

„Srbiji je potrebna nova politika koja za cilj ima bolji život naših 
sunarodnika na Kosovu, poli­tiku zaštite naše kulturne i verske baštine, 
očuvanje ekonomskih interesa i pomirenja sa albanskim na­ro­dom“, navela je 
Mihajlović. Poglavar SPC patrijarh Irinije izjavio je da veruje da predsednik 
Srbije Aleksandar Vučić o Kosovu i Metohiji misli što i crkva i narod. „Verujem 
da ono što misli crkva i na­rod, misli i naš predsednik“, rekao je patrijarh za 
„Večernje novosti“ od nedelje 17. septembra, odgo­va­­rajući na pitanje šta 
misli o unutrašnjem dijalogu o rešavanju kosovskog pitanja. (Izvor: Beta 
nedelja, 17. 9. 2017. 10:44 Foto: Tanjug)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00c301d3321a%2465ceda70%24316c8f50%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to