novosti.rs 
<http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:688143-Komentar-Direktor>  


Komentar: Direktor | Beograd


Lidija Zečević

3 minutes

  _____  

| 29. septembar 2017. 12:46 | 

Komentara:  
<about:reader?url=http%3A%2F%2Fwww.novosti.rs%2Fvesti%2Fbeograd.74.html%3A688143-Komentar-Direktor>
 2 

Kako je moguće da vrednosti koje je Mosurović godinama promovisao, a roditelji 
podržali, nisu odnele pobedu i ministru, kao prosvetnom radniku, nisu bliže od 
rečenih grehova?

ĐACI zemunske osnovne škole "Svetozar Miletić" juče su prvi put u ovoj školskoj 
godini seli u klupe, pošto je njih i njihove roditelje na to pozvao danas već 
bivši direktor Miroljub Mosurović. Posle gotovo mesec protesta, sa lajtmotivom 
"Ne damo Ljubu", roditelji su ispred škole, neki i plačući, ispratili čoveka 
koji je 17 godina bio na čelu cenjene ustanove, prihvatajući tako poraz pred 
državom. 

Kako se dogodilo da Ministarstvo prosvete, po cenu tako velikog nezadovoljstva 
građana, roditelja dece koja pohađaju školu, bivših učenika, odluči da smeni 
Mosurovića?

Zar ministru Mladenu Šarčeviću ništa nije značio glas roditelja, koji braneći 
direktora nisu upali u zamku dežurnih pomagača protesta bilo koje vrste?

Uređeno i osvetljeno dvorište, televizori u hodnicima, zavese i tepisi nisu 
česta pojava u našim školama. Još su ređi direktori koji su uspeli da 
roditelje, decu i školu ujedine. Mosuroviću, profesoru fizičkog, počasnom 
građaninu Zemuna, dobitniku Oktobarske nagrade grada Beograda, sve to je pošlo 
za rukom.


PROČITAJTE JOŠ: MOSUROVIĆ IDE, POČINjE NASTAVA: Povlačenjem direktora rešena 
kriza u OŠ "Svetozar Miletić"

Ali država je iznela protivargumente: nezakonito primanje kadrova koji nemaju 
potreban nivo stručne spreme; broj učenika u razredima veći od propisanog, 
izostanak plana stručnog usavršavanja; sednicama školskog odbora ne prisustvuju 
predstavnici sindikata i učeničkog parlamenta.

Kako je moguće da vrednosti koje je Mosurović godinama promovisao, a roditelji 
podržali, nisu odnele pobedu i ministru, kao prosvetnom radniku, nisu bliže od 
rečenih grehova?

Da jesu, danas se ne bismo pitali zašto država nije iskoristila istinski retku 
priliku da pokaže da joj je stalo do mišljenja građana. Koji su, kao retko kad, 
prepoznali kvalitet i pokušali da odbrane interes najvrednijeg što imaju, svoje 
dece. 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/02ce01d33922%244d968de0%24e8c3a9a0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to