nspm.rs 
<http://www.nspm.rs/hronika/ivica-dacic-o-humanitarnom-centru-u-nisu-petoro-srba-cetvoro-rusa-nekoliko-vozaca-i-prevodilaca-i-jedan-pas.-ako-je-to-spijunski-centar-od-cega-treba-da-se-plasi-cela-zapadna-hemisfera-onda-mislim-da-smo-mnogo-nisko-pali.html>
  


Ивица Дачић: Ако цео свет треба да се плаши „шпијунског“ Хуманитарног центра у 
Нишу, кога чине петоро Срба, четворо Руса, неколико возача, чувара, преводилаца 
и један пас, онда смо много ниско пали


3-4 minutes

  _____  

Министар спољних послова Србије Ивица Дачић изјавио је да још није донета 
одлука о давању дипломатског имунитета Руско-српском хуманитарном центру у Нишу.

 

Он је додао да је Србија изложена великим притисцима по том питању, а да ће 
одлуку донети у складу са сопственим интересима.

"Очигледно је да постоји велика антируска хистерија у западним земљама и да се 
све тумачи кроз то да Русија има велики утицај на наш регион. Они мисле да је 
тај утицај штетан. Рекао сам им тада када су о томе говорили, да ми имамо 
другачији утисак, да су били штетни неки утицаји других, са друге хемисфере 
него са источне, барем кад је реч о Србији и српском народу", рекао је Дачић 
новинарима након састанка са Рогозином у Москви. 

Упитан да ли је и на састанку било речи о томе, министар је рекао да је то тема 
којом се бавимо и којом се нарочито медији баве у последњим годинама, као и 
Запад. 

Како каже, две су теме нарочито популарне сада на западној хемисфери кад је реч 
о нашем региону, а прва тема је Ниш, а друга је зашто се праве индустријске 
зоне за руске фабрике у Србији. 

"Мислим да су сви на свету чули за Хуманитарни центар у Нишу кога, иначе, чине 
петоро Срба, четворо Руса и неколико возача и преводилаца и једна сабака, 
односно пас. Ако је то шпијунски центар од чега треба да се плаши цела западна 
хемисфера, онда мислим да смо много ниско пали", истакао је Дачић. 

Према његовим речима, оно што западна хемисфера тражи за себе, не да и мисли да 
је то антиамерички, антизападни акт уколико се тако нешто потпише са Руском 
Федерацијом. 

Your browser does not support the video tag. 

Центар у Нишу, апострофирао је Дачић, искључиво је хуманитарни центар који се 
до сада доказао помагањем у гашењу пожара, у поплавама. 

"Они кажу зашто онда хуманитарни центар да има имунитет. Па и Црвени крст се 
бави хуманитарним стварима и има пун дипломатски имунитет за разлику од Центра 
у Нишу, који треба да има имунитет на нивоу возача и секретарице у Америчкој 
амбасади", рекао је Дачић. 

Дачић је подвукао да се врше велики притисци на Србију по тим питањима. 

"Врше се велики притисци на те две теме са Запада и зато тој теми мора да се 
приступи веома озбиљно. Америка директно каже да ће то бити тумачено као 
антиамерички акт", рекао је Дачић. 

Министар је поручио да ће Влада Србије, у жељи да све те ствари не изазивају 
проблеме нашој спољнополитичкој позицији, добро анализирати целу ситуацију и 
доносити одлуке у наредном периоду. 

"Убеђен сам да то питање мора да се реши на један или други начин. Онако како 
смо ми то замислили када је Центар формиран, сасвим је логично да он не може да 
ради без овог другог дела. Све у свему, или треба радити на томе или затворити 
тај центар", рекао је Дачић.

(Б92)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/004d01d339e0%2440ea22a0%24c2be67e0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to