vesti-online.com <http://vesti-online.com/Vesti/Srbija/669027/Nagradjen-za-progon-novinara>
Vesti online / Vesti / Srbija / Nagrađen za progon novinara A. Čukić 4-5 minutes _____ Glas protiv imenovanja Nebojše Krstića, bivšeg savetnika za medije nekadašnjeg predsednika Srbije Borisa Tadića, za člana Upravnog odbora RTS-a podiglo je Udruženje novinara Srbije. Predsednik UNS-a Vladimir Radomirović za "Vesti" kaže da je Krstić bio jedan od kreatora progona novinara. Nebojša Krstić - Zbog medijske slike iz vremena dok je bio savetnik za medije šefa države, Nebojša Krstić nije zaslužio nijednu javnu funkciju, a naročito ne u RTS-u - prokomentarisao je naš sagovornik. UNS od Regulatornog tela za elektronske medije (REM), koje je izabralo Krstića, traži da obelodani kriterijume za taj izbor. - Krstić je bio savetnik za medije predsednika Srbije u vreme drakonskih izmena Zakona o javnom informisanju, kada su novinari koji su kritički pisali o vlasti otpuštani bez mogućnosti da posao nađu u bilo kom javnom glasilu, a mediji bili izloženi drastičnoj cenzuri. Da li su to kvalifikacije kojima je Nebojša Krstić zaslužio mesto u UO RTS-a i da li to telo izborom Krstića šalje poruku da će svaka zloupotreba javne funkcije biti nagrađena - zapitali su iz UNS-a, dok je Krstić putem Tvitera uzvratio pitanjem: "O kakvoj se zloupotrebi javne funkcije radi?" Radomirović kaže da je Krstić kao savetnik šefa države znao da upadne u razgovor novinara sa Tadićem. - Odgovarao je na pitanja umesto predsednika, zahtevao objavljivanje intervjua koji je on skraćivao i ubacivao druga pitanja - obrazložio je sagovornik "Vesti" Krstićeve "pokušaje cenzure". Radomirović je istakao i da je predlog o Krstićevom ulasku u UO RTS-a stigao od "javnosti dosad nepoznatog udruženja građana Centar za društvena istraživanja". Uvek uz vlast Predsednik UNS-a Vladimir Radomirović rekao je da je Nebojša Krstić očigledno zaslužio pažnju aktuelne vlasti, jer sudeći po tome kako funkcioniše REM, niko ko nema blagoslov vlasti ne bi mogao da uđe u Upravni odbor RTS-a. A da Nebojša Krstić sprovodi naprednjačku filozofiju, svojevremeno je ocenio i bivši Krstićev šef Boris Tadić, uz napomenu da se s Krstićem razišao 2012. godine. Neki od srpskih medija su Krstića nazivali "počasni Vučićev bot". Krstić je, inače, i čest gost TV Pink, pa su se neki od tviteraša zapitali kako će sada da pomiri prisustvo na dve nacionalne frekvencije. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/007c01d33cb3%2427d63a80%247782af80%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
