nspm.rs 
<http://www.nspm.rs/hronika/n1-sto-vlast-kaze-povecanje-plata-i-penzija-a-misli-na-njihovo-vracanje-po-zakonu-po-kom-su-privremeno-smanjene-duzni-su-da-ih-vrate-do-decembra-2017.-godine.html>
  


Н1: Што власт каже повећање плата и пензија, а мисли на њихово враћање? По 
закону по ком су привремено смањене дужни су да их врате до децембра 2017. 
године


2-3 minutes

  _____  

Месецима, недељама, а нарочито последњих дана у току је готово лицитација - 
када ће и за колико бити повећане плате и пензије? Истовремено, док власт 
говори о досад "невиђеном расту плата и пензија", економски новинари подсећају 
да није реч о повећању, већ о враћању на ниво пре новембра 2014, пише Н1.



Још је Александар Вучић био премијер када је најавио да ће плате и пензије до 
краја године бити знатно повећане.

"Из нашег угла велико, а из угла нашег народа, никад није довољно. Али, 
свакако, највеће до сада", рекао је Александар Вучић, председник Владе, 1. маја 
2017.

“Верујем да ћемо у наредне три недеље изаћи с коначним одлукама око раста плата 
и пензија”, рекла је премијерка Ана Брнабић.

Како данас реагују пензионери на обећања која стижу са малих екрана?

"Оно што кажу да ће да нам повећају, прво нека нам врате, а онда нека наставе 
тамо где смо стали, а и то не знам баш да л' ће бити брзо", каже на то једна 
пензионерка.



Зашто власт каже повећање, а мисли на враћање?

“Они све приказују као неку своју посебну заслугу и као милост према грађанима 
Србије, каже Мијат Лакићевић”, уредник Новог магазина.

Чист популизам, кажу и пензионери синдикалци. "Као нека лицитација, неко 
надгорњавање, ко ће дати више или ко захтева да се да мање", наводи Михајло 
Радовић из Удружења синдиката пензионера Србије (УСПС).

Н1: А је л то близу 10 одсто?

Ана Брнабић: "Нећу разговарати о процентима сада".

Александар Вучић: "Полако, али сигурно све ствари иду на боље, ускоро ћете чути 
одлуку о значајном повећању и плата и пензија".

"Ма циљ тога су предстојећи избори у Београду, а ако се не осете сигурно, 
вероватно и парламентарни. Да се дају поново неке пензије, за Београђане само, 
замислите? Ма они су специјалисти да посвађају народ", истиче Михајло Радовић 
(УСПС).

(Н1)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/015101d34104%2463b46e00%242b1d4a00%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to