politika.rs 
<http://www.politika.rs/scc/clanak/390679/Antelj-Dao-sam-dva-miliona-evra-u-humanitarne-svrhe-a-sada-sam-podstanar>
  


Политика Online - Антељ: Дао сам два милиона евра у хуманитарне сврхе, а сада 
сам подстанар


Аница Телесковић

1-2 minutes

  _____  

Током 29 година постојања „Гемакса” у хуманитарне сврхе дао сам више од 1,8 
милиона евра, а данас смо цела моја породица и ја завршили као подстанари. Овим 
речима Ђорђо Антељ, оснивач и власник „Гемакса”, који је банкротирао, у 
разговору за „Политику” каже да је личном имовином гарантовао за кредите код 
банака и да су због тога он, супруга, син и његова породица већ исељени из 
станова.

– Банка тренутно исељава породицу моје ћерке на улицу.  Фирма је била понос 
српског грађевинарства, изградили смо врло значајне објекте у Србији. Јесте на 
наше пословање утицала и криза која је погодила грађевинску индустрију, али 
након монтираног процеса о стечајној мафији из 2007. године, где сам ја пет 
месеци провео у затвору, више нико с нама није хтео да ради. Процес је трајао 
шест година, инвеститори су се разбежали – каже Антељ који је, у међувремену, 
одлуком Апелационог суда правоснажно ослобођен.

ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ <http://webshop.politika.rs/>  ИЗДАЊУ

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00b601d3450b%2453c40b30%24fb4c2190%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to