b92.net 
<https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=10&dd=15&nav_category=11&nav_id=1314312>
  


"Kosovo više nije miljenik, a ni Srbija loš momak"


8-9 minutes

  _____  

Beograd -- Ministar spoljnih poslova i prvi potpredsednik Vlade Ivica Dačić 
smatra da Prištini ne ide sve po planu. 

Izvor: Tanjug nedelja, 15.10.2017. | 10:21 -> 12:20 

Foto: Tanjug

On je naveo i da je bitno da Srbija ostvari direktan kontakt sa predsednikom 
SAD Donaldom Trampom.

"Očigledno je da prištinskim liderima ne ide baš onako kako su planirali. Oni 
misle da su svoj posao završili, da nema više potrebe da prave bilo kakve 
kompromise. Dovoljno je da se pojave i - eto - svi će da glasaju za njih", 
rekao je Dačić gostujući na "Pinku". 

On navodi da se slika promenila, da Kosovo više nije miljenik međunarodne 
zajednice, a da se na Srbiju više ne gleda kao na "loše momke". 

Prema njegovim rečima, razlog zbog čega je Kosovo odustalo od članstva u Unesku 
i Interpolu nije ni zbog kakvog dogovora, već zato što nisu imali većinu. 

Turska neće prestati da podržava Kosovo, ali to neće biti jednostavno kao što 
je do sada bilo, navodi Dačić, dodajući da se na Kosovu, u Albaniji i u Bosni i 
Hercegovini nalaze "oni" protiv kojih se bori predsednik Turske Redžep Tajip 
Erdogan. 

Dačić navodi da bi se propustila velika šansa, ako se ne ostvari direktan 
kontakt sa predsednikom SAD, Trampom. 

"Srbija može da vidi bolje odnose sa Amerikom samo ako se fokusira na Trampa i 
njegovi administraciju. Kad to kažem, mislim na Tilersona i Pensa, ne na Stejt 
department, zato što u Stejt departmentu i dalje rade ljudi koji su pisali sve 
što se dogodilo u proteklih 20 - 30 godina. Oni neće promeniti svoje mišljenje 
ni za jotu. Oni i dalje misle da su za sve u pravu i ako se sada ne uradi nešto 
diektno sa novim američkim predsednikom, mislim da ćemo izgubiti veliku, veliku 
šansu", rekao je Dačić. 

On je ocenio i da je za Srbiju važno ostvarivanje ličnih kontakata, da što više 
ljudi dolazi u Srbiju, kao i da je neophodno da se održavaju kontakti sa drugim 
državama i da se te zemlje obilaze.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/014e01d345ba%24c53d2a30%244fb77e90%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to