nspm.rs 
<http://www.nspm.rs/hronika/milan-stamatovic-ko-laze-putina-da-je-vucic-proruski-covek.html>
  


Милан Стаматовић: Ко лаже Путина да је Вучић "проруски човек"?


2-3 minutes

  _____  

среда, 18. октобар 2017. 

 Храбра и родољубива одлука Народне скупштине Републике Српске да синоћ, упркос 
жестоким координисаним притисцима Александра Вучића, Бакира Изетбеговића и 
НАТО-а, прогласи војну неутралност и усвоји Резолуцију о заштити уставног 
поретка, као и завереничко игнорисање одлучног става Српске од стране 
официјелног Београда, последњи је тренутак да коначно, и званична Москва јасно 
и гласно саопшти шта мисли о лицемерној политици ненародног Вучићевог режима 
који, годинама, одбија да одобри дипломатски имунитет Српско-руском 
хуманитарном центру у Нишу, док Северноатлантској алијанси не уме и не сме да 
каже "не" - изјавио је председник Иницијативног одбора Здраве Србије (ЗС) Милан 
Стаматовић, напомињући да је, у антисрпској операцији подривања акламативног 
проруског опредељења Срба с обе стране Дрине, свој "прљави траг" оставио и део 
националне опозиције у Србији и Српској.

- Здрава Србија сматра да је парламент Републике Српске синоћним чином само 
испоштовао недвосмислену вољу и осећања грађана Српске, али и матице Србије, 
шаљући поруку да више никада и ни под којим условима Срби не смеју и неће бити 
на различитим странама фронта и једни другима на нишану. Управо онако како је, 
по цену нових санкција од стране бруталног Вашингтона и Брисела, руководство 
Српске јасно пренело поруку својих грађана с ким Срби себе виде, а с киме не 
желе, макар их на то присиљавао и сам први београдски распикућа, сада је на 
потезу званична Москва. Русија коначно, зарад четири петине грађана Србије који 
не желе у Европску унију уколико је услов за то увођење санкција Русима, мора 
да се изјасни: да ли је, пре свега, тачно да Кремљ у Србији, од свих политичких 
снага, подржава само Вучића и, ако је то истина, у шта ни један нормалан Србин 
не може да поверује с обзиром на чињеницу да је Москва стала иза усвајања 
синоћне бањалучке резолуције - ко су ти српски и руски политичари и лобисти 
који, очигледно за велике паре, масно лажу и обмањују председника Путина? - 
упитао је Милан Стаматовић.   

(oslobodjenje.rs)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00a101d34816%24881ae260%249850a720%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to