nspm.rs <http://www.nspm.rs/hronika/milan-stamatovic-ko-laze-putina-da-je-vucic-proruski-covek.html>
Милан Стаматовић: Ко лаже Путина да је Вучић "проруски човек"? 2-3 minutes _____ среда, 18. октобар 2017. Храбра и родољубива одлука Народне скупштине Републике Српске да синоћ, упркос жестоким координисаним притисцима Александра Вучића, Бакира Изетбеговића и НАТО-а, прогласи војну неутралност и усвоји Резолуцију о заштити уставног поретка, као и завереничко игнорисање одлучног става Српске од стране официјелног Београда, последњи је тренутак да коначно, и званична Москва јасно и гласно саопшти шта мисли о лицемерној политици ненародног Вучићевог режима који, годинама, одбија да одобри дипломатски имунитет Српско-руском хуманитарном центру у Нишу, док Северноатлантској алијанси не уме и не сме да каже "не" - изјавио је председник Иницијативног одбора Здраве Србије (ЗС) Милан Стаматовић, напомињући да је, у антисрпској операцији подривања акламативног проруског опредељења Срба с обе стране Дрине, свој "прљави траг" оставио и део националне опозиције у Србији и Српској. - Здрава Србија сматра да је парламент Републике Српске синоћним чином само испоштовао недвосмислену вољу и осећања грађана Српске, али и матице Србије, шаљући поруку да више никада и ни под којим условима Срби не смеју и неће бити на различитим странама фронта и једни другима на нишану. Управо онако како је, по цену нових санкција од стране бруталног Вашингтона и Брисела, руководство Српске јасно пренело поруку својих грађана с ким Срби себе виде, а с киме не желе, макар их на то присиљавао и сам први београдски распикућа, сада је на потезу званична Москва. Русија коначно, зарад четири петине грађана Србије који не желе у Европску унију уколико је услов за то увођење санкција Русима, мора да се изјасни: да ли је, пре свега, тачно да Кремљ у Србији, од свих политичких снага, подржава само Вучића и, ако је то истина, у шта ни један нормалан Србин не може да поверује с обзиром на чињеницу да је Москва стала иза усвајања синоћне бањалучке резолуције - ко су ти српски и руски политичари и лобисти који, очигледно за велике паре, масно лажу и обмањују председника Путина? - упитао је Милан Стаматовић. (oslobodjenje.rs) -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/00a101d34816%24881ae260%249850a720%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
