novosti.rs <http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:691745-Vulin-Navikli-smo-na-dvostruke-arsine-Vojna-neutralnost-se-postuje-kada-ste-mocni>
Vulin: Navikli smo na dvostruke aršine; Vojna neutralnost se poštuje kada ste moćni | Društvo Tanjug 5-6 minutes _____ | 21. oktobar 2017. 10:43 | Komentara: 0 Ministar odbrane Aleksandar Vulin ocenio je danas povodom reakcija na postavljanje generala Vladimira Lazarevića za predavača na Vojnoj akademiji da su kritike iz sveta i zemlje odraz "dvostrukih aršina" Ministar odbrane Aleksandar Vulin ocenio je danas povodom reakcija na postavljanje generala Vladimira Lazarevića za predavača na Vojnoj akademiji da su kritike iz sveta i zemlje odraz "dvostrukih aršina". "Navikli smo na dvostruke aršine kojima se Srbima zabranjuje sve i Srbi ne smeju ništa, a svi sa druge strane su nevini. Imate presudu koja govori da je Oluja zločin, ali niko nije odgovoran za taj zločin. Ispada da je to bila elementarna nepogoda", rekao je Vulin gostujući na Pinku. Vulin je rekao da ne može da razume razmeru nepravde prema srpskom narodu i napomenuo da je general Lazarević slobodan čovek. On je objasnio da u vojsci i akademiji rade na desetine visokih štarešina koji su proveli život u borbama. PROČITAJTE JOŠ: Vulin za <http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:691343-Vulin-za-Novosti-Srbi-su-siti-stida-po-tudjoj-komandi> "Novosti": Srbi su siti stida po tuđoj komandi "Kadeti naše akademoje se ne spremaju za mir nego za rat. Izabrali su takav posao i mi smo ponosni na njih i daćemo sve od sebe da rata nikada ne bude ali ćemo se truditi da budemo spremni za njega. Od koga će oni da uče šta je rat, hoće li oni da uče od ljudi koji znaju šta je rat ili od onih koji to ne znaju? Obučavacće ih oni koji su život proveli i posvetili borbi", istakao je Vulin. On je objasnio da je u UN postojala rezolucija čiji je, kako je istakao, cilj bio da se srpski narod proglasi za genocidan. "Za srpski narod reći i pomisliti da je genocidan, to je bio zločin. Zabranjuje se Srbima da misle o sebi, da dobro misle o sebi.To su ljudi koji su slobodni", kazao je ministar. On je ocenio da Haški tribunal nije ispunio svoju misiju. "Njegova misija je trebalo da bude da uspostavi pomirenje, a više nas je posvađao. Imate slobodnog Nasera Orića, Haradinaja... ", kazao je Vulin. On je rekao da država još uvek čeka, drugu godinu, da se odgovori na pitanje ko je pokušao da ubije predsednika Srbije Aleksandra Vučića prilikom njegove posete komemoraciji žrtvama Srebrenice. PROČITAJTE JOŠ: Vulin odgovorio ambasadoru SAD: Zar da hvalim bombardovanje <http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:690236-Vulin-odgovorio-ambasadoru-SAD-Zar-da-hvalim-bombardovanje> "Zašto niko nikada nije došao u Potočare i Bratunac, zašto nije došao u Bratunac neko od predstavnika međunarodne zajednice tog nivoa kakavog dolaze u Srebrenicu i pognuo glavu? Zašto nikada niko nije rekao da crna marama srpske majke zaslužuje poštovanje kao bela marama majki iz Srebrenice?", upitao je Vulin. VOJNA NEUTRALNOST SE POŠTUJE KADA STE MOĆNI Vojna neutralnost se poštuje kada ste moćni, vojnički jaki i tada se zna da vojna neutralnost nije oznaka slabosti nego političke odluke i opredeljenja, izjavio je danas ministar odbrane Aleksandar Vulin. On je gostujući na Pinku rekao da će držvava nastaviti da osavremenjuje vojsku i da će srpska vojska imati sve što imaju jedinice i na istoku i na zapadu. "Dopustili smo sebi u proteklim decenijama da drugi odlučuju u svemu za nas, pa su tako odlučivali o tome šta je naša istorija, šta treba da obeležavamo, čega treba da se stidimo, šta treba da zaboravimo, ali sad smo počeli da napredujemo", rekao je Vulin. Ministar je podsetio da je Srbija dobila šest ruskih migova, a da imamo četiri svoja, i ponovio da će svi migovi biti remontovani i opremljeni u skladu sa najboljim mogućim svetskim standardima. "Vojnici imaju najbolju moguću opremu koju smo kupili. Sve što pripadnik specijalne jedinice Ruske Federacije, pripadnik SAD ima ili može da ima, ima i naš. I projekat 1500 nije kraj, jer postoji projekat 1500 plus. Mi ćemo nastaviti da osavremenjujemo našu vojsku i da obezbedimo da naša vojska ima sve što imaju jedinice i na istoku i na zapadu", kazao je Vulin. Govoreći o jučerašnjoj Manifestaciji "Sloboda 2017" Vulin je rekao da je najbitnije da su građani zadovoljni i da je vojska počela da napreduje. "Vojsku ne možete da napravite preko noći. I ova vojska se nije oporavila preko noći. Proces je počeo 2012. godine kada je predsednik Aleksandar Vučić postao ministar odbrane. Verujem da se u čitavom društvu oseća drugačija atmosfera u vojsci. Vraćene su i povećane dnevnice, obezbedili smo solidarnu pomoć...", objasnio je Vulin i naveo primer ulaganja države u vojsku kroz projekat izgradnje stanova za sve pripadnika bezbednosnih struktura. Ministar je rekao da na osnovu onoga što se može videti u štampi, Hrvati će verovatno nabavljati avione F16. "Mi dižemo operativnu sposobnost vojske na najveći mogući nivo i vraćamo se na nivo pre NATO agresije", naglasio je Vulin. Govoreći o poseti ministra odbrane Ruske Federacije Sergeja Šojgua na manifestaciji "Sloboda 2017", Vulin je istakao da je veoma važno što je drugi čovek Ruske Federacije došao na vežbu. "I to govori o podršci našoj zemlji. On je podržao i politiku naše vojne neutralnosti. Kad god je bilo teško Šojgu je bio tu za Srbiju i razumeo je naše potrebe i on je nesporno veliki prijatelj Srbije", rekao je Vulin. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/006401d34a75%24eb4ff030%24c1efd090%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
