nspm.rs <http://www.nspm.rs/hronika/marko-djuric-ne-koci-pristina-formiranje-zso-samostalno-vec-ima-podrsku-medjunarodne-zajednice-od-srba-se-ocekuje-da-budu-folklor-za-politicki-establisment-u-pristini.html>
Марко Ђурић: Не кочи Приштина формирање ЗСО самостално, већ има подршку међународне заједнице; од Срба се очекује да буду "фолклор" за политички естаблишмент у Приштини 2-3 minutes _____ понедељак, 13. новембар 2017. Вршилац дужности директора Канцеларије Владе Србије за Косово и Метохију Марко Ђурић изјавио је да не верује да Приштина самостално "кочи" формирање Заједнице српских општина, договорен Бриселским споразумом из априла 2013. године. Ниједан значајан потез Приштина није повукла, а да није имала ако не директну, онда прећутну сагласност представника међународне заједнице, рекао је Ђурић новинарима у паузи другог скупа о унутрашњем дијалогу о Косову, на коме су били представници инситута друштвених и хуманистичких наука. Он је подсетио да косовска страна, после 1.675 дана од потписивања Брислеског споразума, и 236 одржаних састанака опструише формирање Заједнице српских општина. Он је нагласио да су притисци приштинских власти на Српску листу велики, јер покушавају да спрече да Срби делују и наступају јединствено. А с друге стране, имају наде да се с Србима на Косову може и даље манипулисати и да буду "фолклор" за политички естаблишмент у Приштини, констатовао је Ђурић и поручио да то више неће бити могуће. Он је, на питање о спорном увођењу видео надзора на северу Косова, у време док је на челу Канцеларије био Александар Вулин, као и проглашавањем тог посла за "поверљив", рекао да није квалификован да о томе говори, јер "постоје стручњаци из надлежних институција који се баве правним аспектима тога". Како је објаснио Ђурић, правни контекст тог посла дефинише о чему може, а у чему не може да се говори у јавности о том пројекту, за који је држава дала милион евра. Упитан да ли те камере раде и да ли их је видео, он је рекао да су "неке биле инсталиране", али да "није стручан и надлежан за то питање". Ђурић је, на питање колико је пута до сада био изабран за вршиоца дужности директора Канцеларије за Косово и Метхохију, и до када ће бити у том стању, одговорио да је то ствар административних процедура, али да је важно да Канцеларија обавља свој посао. (ФоНет) -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/00a401d35c8d%241dda5b70%24598f1250%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
