vesti-online.com 
<http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/674994/Lazanski-NATO-potreban-zbog-bezbednosti-Srba-na-Kosovu>
  


NATO potreban zbog bezbednosti Srba na Kosovu


A. Čukić

2-3 minutes

  _____  


Miroslav Lazanski, vojni komentator lista "Politika", kaže da do sada nije 
video ni jednu izjavu, čak ni generalnog sekretara NATO Jensa Stoltenberga, da 
Srbija mora da uđe NATO, ali ističe da nam je saradnja sa tim vojnim savezom 
potrebna, zbog bezbednosti Srba na Kosovu.


 

Nema nikakvih izričitih zahteva za ulazak Srbije u NATO

- NATO je na neki način čuvar određenog stepena bezbednosti Srba na Kosovu. Mi 
moramo sa NATO da sarađujemo, hteli mi to ili ne, jer su u južnoj srpskoj 
pokrajini garanti da neće biti nasilja, bar ne otvorenog i masovnog nasilja nad 
Srbima - ocenio je Lazanski za Pink televiziju.  

On je govoreći o današnjoj poseti predsednika Srbije Briselu, predočio da 
Aleksandra Vučica ocekuje ne samo sastanak sa Stoltenbergom, vec i sa 29 
ambasadora država članica NATO, kojima će, kaže, Vučić ukazati na situaciju na 
Kosovu. 

Ističe, međutim, da nema nikakvih izričitih zahteva za ulazak Srbije u NATO i 
da to više spinuju određeni političari i mediji, kroz kontekst sintagme 
"sedenja na dve stolice".  

- Mi nismo nikada iz relevantnih krugova NATO dobili ultimativni zahtev da 
Srbija uđe u NATO, više se u medijima može čuti da su svi oko nas u NATO - 
rekao je Lazanski. 

Osvrnuvši se na navode da tom savezu smeta saradnja Srbije i Rusije, Lazanski 
je postavio pitanje kako je onda moguće da im ne smeta Severni tok dva, odnosno 
saradnja Nemačke i Rusije, i podseća da Nemačka ima 200.000 gradana koji rade u 
Rusiji. 

- Ni iz jednog zvaničnog izvora nisam čuo da im smeta saradnja Srbije i Rusije 
- rekao je Lazanski i ocenio da se nama ta teza na odedeni način podmeće u 
kontekstu cele kampanje koja se vodi i preko dela NVO i medija zaduženih za 
spinovanje. 

Prema njegovoj oceni, nema razloga ni da NATO savezu smeta nabavka ruske vojne 
opreme, jer vojnu tehniku iz Rusije imaju i Grci, Bugari, Slovaci... 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/004701d35e08%24d460f670%247d22e350%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to