rts.rs <http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/2945494/djukanovic-opozicija-zna-bolje-od-nas-sta-hocemo.html>
Đukanović: Opozicija izgleda zna bolje od nas šta hoćemo RTS, Radio televizija Srbije, Radio Television of Serbia 3-4 minutes _____ Na pitanje da li će aktuelni gradonačelnik Beograda Siniša Mali biti deo tog tima, Đukanović je odgovorio da će o tome razgovarati u stranci i da bi on lično to voleo, jer je, kaže, Mali dosta uradio za prestonicu, od smanjenja dugova do izgradnje Beograda. 31490040 Vladimir Đukanović obraća se novinarima u parlamentu Opozicija je u parlamentu izrazila sumnju da je odluka Glavnog odbora SNS da se sa beogradskim ne održe i vanredni parlamentarni izbori konačna, a Đukanović je to prokomentarisao: "Očigledno oni bolje znaju od nas". "Prvo je opozicija tražila izbore, pa kad smo im nagovestili da ćemo možda da idemo na vanredne parlamentarne izbore, 'onda su kukali'. Imali smo paradokalnu situaciju da opozicija ubeđuje vlast da ima većinu i onda kad smo odlučili da ne bude vanrednih parlamentarnih izbora, kukaju što nema izbora", rekao je Đukanović. S druge strane, Đukanović kaže i da se ne zna šta će se dogoditi ukoliko opozicija bude intenzivna u zahtevu da se ide na izbore. "Nikad ne znate šta nosi dan, a šta nosi noć", zaključio je Đukanović. SPS: Izjave opozicije tragikomične i kontradiktorne Šef poslaničke grupe Socijalističke partije Srbije Đorđe Milićević ponovio je da se ta partija zalaže za redovne izbore cikluse i dodao da socijalisti pozdravljaju odluku svojih koalicionih partnera iz SNS da se ne održe vanredni parlamentarni izbori. Milićević je ocenio da takva odluka ide u pravcu političke stabilnosti i napomenuo da su državni interesi stavljeni ispred stranačkih. "Izjave pojedinih predstavnika opozicije su tragikomične i kontradiktorne, jer im je cilj samo da budu prisutni u javnosti i da dođu do političkih poena, što je nemoguće, jer im nedostaje program", rekao je Milićević novinarima u parlamentu. Milićević je dodao da će u narednom periodu socijalisti odlučiti kako će nastupiti na beogradskim izborima, a deo opozicije, po njegovoj oceni, i dalje "traga kako da opravda izborni debakl koji ih čeka". "Neki su već pobedili, imaju većinu, mi im na tome čestitamo, videćemo u martu. Drugi prizivaju OEBS. Pomalo se plašimo da na kraju kada dođe do tog izbornog debakla ne okrive i OEBS", rekao je Milićević i podsetio da će na većini biračkih mesta opozicija imati veći broj predstavnika od vladajuće koalicije. Poručio je da nije njihov problem ukoliko opozicija ne veruje svojim predstavnicima. "Što se tiče vanrednih parlamentarnih izbora nikada ne možete da isključite mogućnost održavanja vanrednih izbora. Vidimo da opozicija danas žali što ih nema. Možda im ta želja bude i ispunjena tokom naredne godine", naveo je Milićević. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/015701d3620a%245b18e6f0%24114ab4d0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
