fsksrb.ru <http://www.fsksrb.ru/fond-strateske-kulture/ostalo/o-clanstvu-srbije-u-eu-i-devstvenosti-njene-vlade/>
Дмитриј Седов - О чланству Србије у ЕУ и девствености њене владе | Фонд Стратешке Културе Дмитриј СЕДОВ 2-3 minutes _____ Прочитао сам интервју Ивице Дачића часопису «Известија» и интервју ме натерао на смех. Штавише, Ивица Дачић у њему разобличава двојне стандарде Запада. Он говори, који случај у историји светске политике сматра једним од најкарактеристичнијих примера двојних стандарда и лицемерја. «Светски центри моћи су се прерачунали, када су мисли да се границе на Балкану могу прекрајати, зато што тај регион не улази у састав ЕУ. Од свих држава које улазе у састав ЕУ, њих 22 су озакониле одлуку Приштине, самим тим нарушивши норме међународног права“. «По ком то закону се дозвољава Косову да прогласи независност без референдума? – пита Дачић. Како су 22 земље ЕУ то отуђење озакониле, кршећи међународно и европско право на коме се базира европска политика и политика ЕУ?» То још није смешно. Смешно је дошло касније, кад је Дачић изјавио да Србија жели да уђе у ЕУ, но, да ће се при томе руководити нормама међународног права. Испада да је ЕУ једноставно распарчала Србију на комаде, пљујући на међународно право, но, Србија тамо хоће и намерава да при свему томе остане невина. То веома подсећа на стару руску анегдоту. Једна другарица говори другој: знаш, прекјуче сам ишла ноћу кроз наше двориште и силовао ме је сексуални манијак. Јуче ми се то исто десило. Данас се опет спремам. Збачи, ако већ говоримо о двојним стандардима, онда је нужно часно признати да су они такође својствени и Београду. У оквирима ЕУ нико неће дозволити Србији да се налази на позицији 27+. После њеног приступања у чланство ЕУ, она ће постати 28. И она ће радити оно што пожеле манијаци из Брисела. Невиност – то је такав квалитет кога се може само једном лишити, брзо и неповратно. Зато се уместо њега могу пробудити сасвим друге силе. Посебно са новом владом, која ће се кад-тад појавити у Србији. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/01ae01d36210%244b971e30%24e2c55a90%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
