fsksrb.ru 
<http://www.fsksrb.ru/fond-strateske-kulture/ostalo/o-clanstvu-srbije-u-eu-i-devstvenosti-njene-vlade/>
  


Дмитриј Седов - О чланству Србије у ЕУ и девствености њене владе | Фонд 
Стратешке Културе


Дмитриј СЕДОВ

2-3 minutes

  _____  

Прочитао сам интервју Ивице Дачића часопису «Известија» и интервју ме натерао 
на смех. Штавише, Ивица Дачић у њему разобличава двојне стандарде Запада. Он 
говори, који случај у историји светске политике сматра једним од 
најкарактеристичнијих примера двојних стандарда и лицемерја.

«Светски центри моћи су се прерачунали, када су мисли да се границе на Балкану 
могу прекрајати, зато што тај регион не улази у састав ЕУ. Од свих држава које 
улазе у састав ЕУ, њих 22 су озакониле одлуку Приштине, самим тим нарушивши 
норме међународног права“.

«По ком то закону се дозвољава Косову да прогласи независност без референдума? 
– пита Дачић. Како су 22 земље ЕУ то отуђење озакониле, кршећи међународно и 
европско право на коме се базира европска политика и политика ЕУ?»

То још није смешно. Смешно је дошло касније, кад је Дачић изјавио да Србија 
жели да уђе у ЕУ, но, да ће се при томе руководити нормама међународног права. 
Испада да је ЕУ једноставно распарчала Србију на комаде, пљујући на међународно 
право, но, Србија тамо хоће и намерава да при свему томе остане невина.

То веома подсећа на стару руску анегдоту. Једна другарица говори другој: знаш, 
прекјуче сам ишла ноћу кроз наше двориште и силовао ме је сексуални манијак. 
Јуче ми се то исто десило. Данас се опет спремам.

Збачи, ако већ говоримо о двојним стандардима, онда је нужно часно признати да 
су они такође својствени и Београду. У оквирима ЕУ нико неће дозволити Србији 
да се налази на позицији 27+. После њеног приступања у чланство ЕУ, она ће 
постати 28. И она ће радити оно што пожеле манијаци из Брисела. Невиност – то 
је такав квалитет кога се може само једном лишити, брзо и неповратно. Зато се 
уместо њега могу пробудити сасвим друге силе. Посебно са новом владом, која ће 
се кад-тад појавити у Србији.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/01ae01d36210%244b971e30%24e2c55a90%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to