rs.n1info.com 
<http://rs.n1info.com/a345194/Vesti/Vesti/Srbija-nece-prihvatiti-ukljucivanje-SAD-u-Briselski-dijalog.html>
  


Srbija neće prihvatiti uključivanje SAD u Briselski dijalog


Autor teksta: Beta

3 minutes

  _____  

Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić izjavio je da Srbija neće prihvatiti 
menjanje formata dijaloga Beograda i Prištine i uključivanje SAD u taj proces.

Dačić je rekao u gostovanju na televiziji Prva da su predstavnici SAD uvek bili 
prisutni tokom dijaloga Beograda i Prištine, ali su da su bili "iza scene" i 
dodao da ne razume zašto bi se u dijalog uključivala "samo jedna strana".

Komentarišući medijske navode da bi nekadašnja američka državna sekretarka 
Kondoliza Rajs mogla da postane specijalni izaslanik za Balkan, on je rekao da 
ne zna da ona ima takve ambicije.

Dačić je ocenio da ako je predstavnik Stejt departmenta Brajan Hojt Ji "77 
pomoćnik zamenika, onda je Kondoliza Rajs 78".

"Penzija je penzija. Nama treba Tramp, nama treba Tilerson, nama treba 
potpredsednik SAD, nova administracija. Stara administracija ne želi da reši 
problem nego da legalizuje ono što su uradili na Balkanu", rekao je on.

Šef srpske diplomatije je ocenio je da su navodi prištinskih vlasti da je 115 
zemalja priznalo Kosovo  
<http://rs.n1info.com/a345010/Vesti/Vesti/Dacic-Izmisljena-priznanja-Kosova.html>
 "velika količina laži".

"Oni imaju neki svoj spisak zemalja koje su priznale nezavisnost Kosova, na 
kojem je 114 zemalja, a sa Madagaskarom 115. Na tom spisku imate dva entiteta 
koji nisu članice UN, kao i tri zemlje koje su povukle priznanje Kosova - Sao 
Tome i Principe, Surinam i Gvineja Bisao", naveo je Dačić.

Prištinske vlasti objavile su da je Madagaskar priznao nezavisnost Kosova 
<http://rs.n1info.com/a344821/Vesti/Vesti/Pacoli-Madagaskar-priznao-nezavisnost-Kosova.html>
 , a Dačić je tada rekao da će Srbija to proveriti i dodao da "borba još traje".

Na navode da će Kosovo uskoro imati podršku dve trećine članica Ujedinjenih 
nacija, koliko je potrebno za pristupanje toj organizaciji, Dačić je kazao da 
može "samo da se nasmeje na tu priču" i da kosovske vlasti "žive daleko od 
realnosti".

"Da bi postali članica UN, treba da imaju dve trećine glasova. Dok smo mi 
prijatelji sa Rusijom, koja može da stavi veto, oni nikada ne mogu da postanu 
članica UN", kazao je Dačić.

Šef srpske diplomatije je dodao da Kosovo nije postalo član ni UN, ni OEBS, i 
upitao kako će onda postati član EU.

On je ponovio da pitanje pravno obavezujućeg sporazuma o normalizaciji odnosa 
Srbije i Kosova nije novo, da postoji već četiri godine, ali da ni sama 
Evropska unija ne zna šta ta formulacija znači.

"EU ne može da utvrdi jedinstven stav da je Kosovo nezavisno, kao što ne može 
da utvrdi ni jedinstven stav da Srbija treba da prizna nezavisnost Kosova pošto 
pet njenih članica nije priznalo Kosovo", naveo je Dačić.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/043001d367b2%24231c6760%2469553620%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to