rtrs.tv <http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=279921>
"Српске жртве нису добиле правду, остаје горчина због Крајине" RTRS, Radio Тelevizija Republike Srpske, Radio Television of Republic of Srpska 2 minutes _____ Александра ПандуревићФото: РТРС - Затварањем Хашког суда ту чињеницу нико неће моћи да измијени и то ће остати мрља у његовом раду - рекао је Босић новинарима у Сарајеву. Он је навео да је став огромне већине Срба да је Хашки трибунал институција која није послужила помирењу у БиХ. Предсједавајући Клуба СНСД-а у Представничком дому Сташа Кошарац није желио да коментарише пресуду Хашког трибунала. Говорећи о чињеници да је Хашки трибунал данашњом пресудом утврдио умијешаност Хрватске у рат у БиХ, замјеник предсједавајућег Представничког дома Шефик Џаферовић /СДА/ рекао је да, према постојећем међународном праву, не постоји могућност тужбе за агресију. Шеф Клуба посланика СДС-а у Представничком дому парламента БиХ Александра Пандуревић изјавила је да, након изрицања пресуде Хашког трибунала шесторици лидера Херцег-Босне, има осјећај горчине јер Хрватска није осуђена за агресију на БиХ, за први ратни злочин који је њена војска починила над Србима у Сијековцу. - Хрватска није осуђена за агресију тамо гдје се она и десила, а то је Крајина. Подсјећам вас да је регуларна Хрватска војска током рата дошла на пар километара од Бањалуке, као и на стравичан злочин над Србима у Мркоњић Граду, тако да једино што можете осјетити јесте горчина што су кривци за све то амнестирани - рекла је Пандуревићева новинарима. Жалбено вијеће Хашког трибунала потврдило је данас пресуде о удруженом злочиначком подухвату шесторице функционера Херцег-Босне и државног врха Хрватске, са Фрањом Туђманом на челу, током рата у БиХ, те да је сукоб Хрвата и муслимана био међудржавни, имплицирајући учешће Хрватске. Извор: СРНА -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/0c5d01d36927%247f7f5a50%247e7e0ef0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
