rtrs.tv <http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=279921>  


"Српске жртве нису добиле правду, остаје горчина због Крајине"


RTRS, Radio Тelevizija Republike Srpske, Radio Television of Republic of Srpska

2 minutes

  _____  

 

Александра ПандуревићФото: РТРС

- Затварањем Хашког суда ту чињеницу нико неће моћи да измијени и то ће остати 
мрља у његовом раду - рекао је Босић новинарима у Сарајеву. Он је навео да је 
став огромне већине Срба да је Хашки трибунал институција која није послужила 
помирењу у БиХ.

Предсједавајући Клуба СНСД-а у Представничком дому Сташа Кошарац није желио да 
коментарише пресуду Хашког трибунала.

Говорећи о чињеници да је Хашки трибунал данашњом пресудом утврдио умијешаност 
Хрватске у рат у БиХ, замјеник предсједавајућег Представничког дома Шефик 
Џаферовић /СДА/ рекао је да, према постојећем међународном праву, не постоји 
могућност тужбе за агресију.

Шеф Клуба посланика СДС-а у Представничком дому парламента БиХ Александра 
Пандуревић изјавила је да, након изрицања пресуде Хашког трибунала шесторици 
лидера Херцег-Босне, има осјећај горчине јер Хрватска није осуђена за агресију 
на БиХ, за први ратни злочин који је њена војска починила над Србима у 
Сијековцу.

- Хрватска није осуђена за агресију тамо гдје се она и десила, а то је Крајина. 
Подсјећам вас да је регуларна Хрватска војска током рата дошла на пар 
километара од Бањалуке, као и на стравичан злочин над Србима у Мркоњић Граду, 
тако да једино што можете осјетити јесте горчина што су кривци за све то 
амнестирани - рекла је Пандуревићева новинарима.

Жалбено вијеће Хашког трибунала потврдило је данас пресуде о удруженом 
злочиначком подухвату шесторице функционера Херцег-Босне и државног врха 
Хрватске, са Фрањом Туђманом на челу, током рата у БиХ, те да је сукоб Хрвата и 
муслимана био међудржавни, имплицирајући учешће Хрватске.

Извор: СРНА

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/0c5d01d36927%247f7f5a50%247e7e0ef0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to