novosti.rs 
<http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:698531-Dacic-Nismo-mi-izmislili-ni-korupciju-ni-poreske-rajeve>
  


Dačić: Nismo mi izmislili ni korupciju, ni poreske rajeve | Politika


Tanjug

5-6 minutes

  _____  

| 29. novembar 2017. 19:37 > 20:34 | Komentara: 0 

Prvi potpredsednik vlade i ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić nije 
danas želeo u Vašingtonu da komentariše tvrdnje o korupciji nekih članova 
srpske vlade, dodavši da nije Srbija izmislila poreske rajeve

Prvi potpredsednik vlade i ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić nije 
danas želeo u Vašingtonu da komentariše tvrdnje o korupciji nekih članova 
srpske vlade, dodavši da nije Srbija izmislila poreske rajeve.




"Interesantno je što pitate samo za srpsku vladu, a ne i za druge u regionu. 
Ima i drugih primera", rekao je Dačić na panelu o biznisu i investicijama na 
Zapadnom Balkanu u okviru konferencije Atlantskog saveta u Vašingtonu, 
odgovarajući na pitanje o korupciji u vladi u koju su navodno umešani ministri 
Nenad Popović i Aleksandar Vulin.

"Kad je reč o Nenadu Popoviću, nije on izmislio poreske rajeve. Vi ste ih 
izmislili", rekao je Dačić.

Kako je istakao, nije Srbija izmislila poreske rajeve.

"Neka se oni koji nam dele lekcije okrenu sebi i vide da korupcija nije 
izmišljena na Zapadnom Balkanu. Vi ste samo malo mudriji. Vi ste je učinili 
legalnom", rekao je Dačić.

Ono što se zove posredovanje kod vas je legalno, a u našem slučaju je 
korupcija, naveo je on i dodao da su neke zemlje od toga napravile ekonomsko 
čudo.

Kad je reč o stranim donacijama koje primamo uslov je da postoje konsultantske 
usluge, a kada je reč o privatizaciji dobro je deliti lekcije da sve treba 
privatizovati ali, podsetio je Dačić, kad je izbila ekonomska kriza mnoge 
zemlje su pribegle intervencijama.

"Pitali ste me o korupciji. Nemam ništa protiv da o tome govorim, ali nisam 
ovde došao da polažem račune", rekao je Dačić. 





DAČIĆ: SAD JESU VELIKE, ALI VELIČINA SE POKAZUJE ODNOSOM PREMA MALIM

Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić danas se u 
Vašingtonu osvrnuo na neprijatnost koju putnici iz našeg regiona imaju kada 
dolaze u SAD.

"Ja uvek kad dolazim u SAD prisiljavam sebe da budem ovako dobar, ali uvek me 
iznerviraju svojom negostoljubivošću i načinom na koji tretiraju putnike iz 
našeg regiona, uključujući političare", rekao je Dačić na panelu posvećenom 
biznisu i investicijama na Zapadnom Balkanu, u okviru konferencije Atlantskog 
saveta.

Kad bi smo mi, naveo je Dačić u prepoznatljivom maniru, tretirali tako njihove 
ministre ili premijere ili predsednike, to bi bio svetski problem.

"Znam da je Amerika velika, ali veličina se pokazuje i po tome kako se odnosite 
prema malima. Zato kad dođete u Srbiju svako od vas je njegovo kraljevsko 
visočanstvo gost i to ćete da naučite u našem regionu i zato vas pozivam da 
dođete", rekao je šef srpske diplomatije.

"Ako drugi ne smeju da vam kažem, ja ću da vam kažem. Rekao sam vašima da je 
''Junajted erlajns'' najgora kompanija", kazao je Dačić obraćajući se 
domaćinima u svom prepoznatljivom, duhovitom maniru, što je izazvalo smeh u 
publici.

Zbog toga kako tretira putnike iz našeg regiona, na aerodromu u Frankfurtu, 
došlo mi je da se vratim u Beograd, a došao sam zbog vas, naveo je on.

"A Stejt department, ako je ovde prisutan, to nek ubeleži, jer sledeći put kad 
dođe vaš predstavnik, provešće se isto kao i mi. A vi u Crnoj Gori ako ne smete 
to da im uradite, prebacite ih na Beograd", rekao je Dačić, što je opet 
izazvalo smeh u publici.

Dačić je istakao da i dalje želi dobre odnose sa Amerikom i pozvao je američke 
investitore da ulažu u ovaj deo Evrope, napominjući da je "naš region mnogo 
gostoljubiviji od vašeg".

DAČIĆ: NEMA EKONOMIJE BEZ STABILIZACIJE REGIONA

Prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić poručio je 
danas da je stabilizacija Zapadnog Balkana ključna za razvoj ekonomije tog 
regiona.

"Ekonomija može da ima pozitivnu ulogu za stabilizaciju čitavog regiona, ali to 
je proces u kome sve zavisi jedno od drugog. Nema razvoja ekonomije bez 
stabilizacije regiona", rekao je Dačić na panelu posvećenom biznisu i 
investicijama na Zapadnom Balkanu u okviru konferencije Atlantskog saveta u 
Vašingtonu.

On je podsetio da je od pokretanja Berlinske inicijative održano nekoliko 
samita zapadnobalkanske šestorke kako bi se preduzeli važni koraci u cilju 
unapređenja regionalne saradnje navodeći kao takve primere uspostavljanje 
carinske unije i zajedničkog regionalnog tržišta, energetska zajednica.

Pročitajte još - Ivica Dačić: Izmišljeno bar osam priznavanja Kosova  
<http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:697987-Ivica-Dacic-Izmisljeno-bar-osam-priznavanja-Kosova>
 

Dačić je rekao da je Srbija na putu ka Evropskoj uniji i naveo da još uvek ima 
sporazume o slobodnoj trgovini sa zemljama regiona, Turskom, Rusijom.

EU je prvi spoljnopolitički partner Srbije, rekao je Dačić i dodao da je naša 
zemlja unapredila i ekonomske odnose sa SAD.

Pročitajte još - Amerika nas hoće uz sebe  
<http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:698391-Amerika-nas-hoce-uz-sebe>
 

"Želim da kažem da smo na Zapadnom Balkanu mi najvažniji ekonomski partneri 
jedni drugima", rekao je on i ukazao na zajedničke infrastrukturne projekte 
poput izgradnje autoputeva i unapređenja železnice u regionu.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/008f01d36957%240ce79090%2426b6b1b0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to