glassrpske.com 
<http://www.glassrpske.com/novosti/vijesti_dana/Dodik-Sudsko-vijece-napravljeno-da-Oric-bude-oslobodjen/251552.html>
  


Sudsko vijeće napravljeno da Orić bude oslobođen


2-3 minutes

  _____  

12.12.2017 13:41 | Срна 

Бањалука - Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да је 
неповјерење Срба према Суду и Тужилаштву БиХ огромно јер су то вјештачке 
институције направљене да би судиле Српској и Србима.

Коментаришући најаву да би Тужилаштво БиХ могло да затражи укидање ослобађајуће 
пресуде команданту Армије РБиХ у Сребреници Насеру Орићу, јер се темељи на 
непостојећим доказима, Додик је рекао да годинама говори о Суду и Тужилаштву 
БиХ покушавајући да оспори нелегално поступање.

„Свих претходних година говорио сам о Суду и Тужилаштву БиХ у покушају да 
оспорим њихово понашање и нелегално поступање, о којима најбоље говоре јавно 
изнесени докази о злоупотребама свједока и процедура“, рекао је Додик новинима 
у Бањалуци.

Додик је рекао да је судско вијеће у овом случају направљено тако да је 
неминовно било да Орић буде ослобођен, јер је ријеч о „камуфлираној причи о два 
Србина - из Сарајева и Тузле, те војном судији који је Србе затварао по 
логорима у Сарајеву“.

То што Тужилаштво БиХ сада покушава да отвори нека питања након више од 20 
година, каже Додик, говори колико је тај процес изнуђен и да је њихов посао у 
вези са суђењима Србима завршен.

„Судити некоме у Републици Српској, а ослободити Насера Орића на истом том 
суду, говори о немогућности повјерења Срба у такав суд и чињеницу да га треба 
укинути“, рекао је Додик.

Он је додао да залагање Европске уније да направи причу о правди у БиХ нема 
правни темељ.

„Не постоји уставни основ за формирање Суда и Тужилаштва БиХ и тај уставни 
основ ће остати споран докле год та институција не добије уставну верификацију, 
што је искључиво могуће кроз договор о томе на који начин капацитирати тај 
суд“, поручио је Додик.

Предсједник Српске каже да се често говори да је „Хашки трибунал основа, а Суд 
БиХ наставак“, али да они не остварују функцију правде и да су њима сви 
незадовољни и понижени, прије свега жртве.

„Ми који радимо у институцијама не дајемо им никакав легитимитет, јер Суд и 
Тужилаштво БиХ нису формирани на бази Устава, него политичког насиља које су 
вршиле Америка и Европа“, поручио је Додик.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/011d01d3735b%24bda0da50%2438e28ef0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to