blic.rs 
<http://www.blic.rs/vesti/politika/djilas-ulazim-u-trku-za-gradonacelnika-beograda/yx6khrk>
  


Ulazim u trku za gradonačelnika Beograda


Foto: Dušan Milenković / RAS Srbija

6-8 minutes

  _____  

Blic | 13. 12. 2017 - 13:35h 

Dragan Đilas, bivši predsednik Demokratske stranke i gradonačelnik Beograda 
Dragan Đilas, izjavio za NIN da je odlučio da uđe u trku za gradonačelnika 
Beograda.

 

Dragan Đilas 

- Odlučio sam da uđem u  trku za gradonačelnika Beograda i da uradim sve što  
mogu da se zaustavi propadanje prestonice Srbije. Razlog plus za moj povratak u 
politiku su reakcije koje je izazvala moja izjava da sam ponosan što naša ćerka 
koju je Milica nosila u stomaku kada smo nas dvoje šetali pre dvadeset godina, 
danas  ponovo demonstrira boreći se za bolju Srbiju. A šta treba da rade mladi 
ljudi nego da se bune, da traže promene, bolju državu bez obzira na to ko je na 
vlasti - istakao je Đilas u eksluzivnom intervjuu za sutrašnji broj magazina 
NIN.

Hako je rekao, nije mislio da će se više ikad baviti politikom, ali nije mislio 
ni da u Srbiji može da se napravi vlast "koja je gora od Miloševićeve, protiv 
koje se u mladosti borio i organizovao studentske proteste".

Jedna široka kolona

Đilas je uveren da još ima vremena za dogovor da bude kandidat za 
gradonačelnika jedne opozicione kolone.

- I verujem da ćemo se lako dogovoriti ako predsednici stranaka budu prvo 
Beograđani, pa tek onda stranački lideri. Ovo su gradski izbori i nije tema ko 
je za NATO, a ko je za Rusiju, nisu tema ni Kosovo, ni EU. Na ovim izborima 
glasa se o tome kakav Beograd hoćemo - poručio je Đilas.

Na pitanje Olje Bećković da li bi u toj koloni trebalo da budu i Saša Janković, 
i Vuk Jeremić, i DS, i Dveri, i Borko Stefanović, Đilas je odgovorio potvrdno.

- To znači da mislim da bi na jednoj listi trebalo da budu svi koji smatraju da 
se grad sada loše vodi i koji neće sutra da uđu u koaliciju sa SNS-om. Uslovi 
su vrlo jednostavni - naglasio je Đilas i dodao: "Znam da veliki broj građana 
kaže: Ma, nema šanse, oni će da pobede opet. Ja vam kažem - ma, neće! Ima 
šanse! I za Slobu smo mislili da će da vlada još 100 godina, pa je pao".

- Sad mogu da potpišem i da garantujem celom svojom imovinom, da ćemo sve one 
stvari koje zavise isključivo od nas, a ne od Republike, uraditi u prvih 12 
meseci naše vlasti - poručio je Đilas za NIN koji će sutra biti na kioscima.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/00ad01d37417%2466da03b0%24348e0b10%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to