blic.rs <http://www.blic.rs/vesti/politika/djilas-ulazim-u-trku-za-gradonacelnika-beograda/yx6khrk>
Ulazim u trku za gradonačelnika Beograda Foto: Dušan Milenković / RAS Srbija 6-8 minutes _____ Blic | 13. 12. 2017 - 13:35h Dragan Đilas, bivši predsednik Demokratske stranke i gradonačelnik Beograda Dragan Đilas, izjavio za NIN da je odlučio da uđe u trku za gradonačelnika Beograda. Dragan Đilas - Odlučio sam da uđem u trku za gradonačelnika Beograda i da uradim sve što mogu da se zaustavi propadanje prestonice Srbije. Razlog plus za moj povratak u politiku su reakcije koje je izazvala moja izjava da sam ponosan što naša ćerka koju je Milica nosila u stomaku kada smo nas dvoje šetali pre dvadeset godina, danas ponovo demonstrira boreći se za bolju Srbiju. A šta treba da rade mladi ljudi nego da se bune, da traže promene, bolju državu bez obzira na to ko je na vlasti - istakao je Đilas u eksluzivnom intervjuu za sutrašnji broj magazina NIN. Hako je rekao, nije mislio da će se više ikad baviti politikom, ali nije mislio ni da u Srbiji može da se napravi vlast "koja je gora od Miloševićeve, protiv koje se u mladosti borio i organizovao studentske proteste". Jedna široka kolona Đilas je uveren da još ima vremena za dogovor da bude kandidat za gradonačelnika jedne opozicione kolone. - I verujem da ćemo se lako dogovoriti ako predsednici stranaka budu prvo Beograđani, pa tek onda stranački lideri. Ovo su gradski izbori i nije tema ko je za NATO, a ko je za Rusiju, nisu tema ni Kosovo, ni EU. Na ovim izborima glasa se o tome kakav Beograd hoćemo - poručio je Đilas. Na pitanje Olje Bećković da li bi u toj koloni trebalo da budu i Saša Janković, i Vuk Jeremić, i DS, i Dveri, i Borko Stefanović, Đilas je odgovorio potvrdno. - To znači da mislim da bi na jednoj listi trebalo da budu svi koji smatraju da se grad sada loše vodi i koji neće sutra da uđu u koaliciju sa SNS-om. Uslovi su vrlo jednostavni - naglasio je Đilas i dodao: "Znam da veliki broj građana kaže: Ma, nema šanse, oni će da pobede opet. Ja vam kažem - ma, neće! Ima šanse! I za Slobu smo mislili da će da vlada još 100 godina, pa je pao". - Sad mogu da potpišem i da garantujem celom svojom imovinom, da ćemo sve one stvari koje zavise isključivo od nas, a ne od Republike, uraditi u prvih 12 meseci naše vlasti - poručio je Đilas za NIN koji će sutra biti na kioscima. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/00ad01d37417%2466da03b0%24348e0b10%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
