glassrpske.com 
<http://www.glassrpske.com/novosti/region/General-Bajic-Borili-smo-se-protiv-oruzane-pobune-u-Hrvatskoj/251662.html>
  


Borili smo se protiv oružane pobune u Hrvatskoj


2-3 minutes

  _____  

14.12.2017 11:01 | Срна 

Београд - Генерал Љубомир Бајић, један од шесторице официра против којих је 
хрватска полиција поднијела кривичну пријаву због ваздушног напада на Банске 
дворе у Загребу 1991. године, изјавио је да се Хрватска тада дигла на отворену 
оружану побуну, а да је он као професионални официр школован за одбрану своје 
земље /СФРЈ/.

„Моје командно гесло током војне каријере било је да се 'змија бије равно у 
главу'„, рекао је Бајић, који је у то вријеме био командант Петог 
ваздухопловног корпуса.


Он је за „Вечерње новости“ рекао да није уплашен што из Загреба траже да буде 
притворен, наводећи да има пуно повјерење у државне органе Србије.

„Наравно, обавезан сам и радо ћу дати све одговоре на ову кривичну пријаву 
правосудним органима моје државе - Србије“, додао је Бајић и нагласио да су 
остали окривљени само извршавали његово наређење.

Бајић је додао да не може да заборави шта се све дешавало у Туђмановој 
Хрватској и да није бјежао ни када су га оптужили за рушење хеликоптера ОЕБС-а.

„Нису имали дозволу за прелет и наредио сам ватру“, подсјетио је Бајић.

Он каже да је 1941. годину као двогодишњак преживио само зато што га усташе из 
родне Бањалуке нису одвеле у логор за дјецу Јастребарско, већ га је мајка 
некако убацила у воз за Србију.

„Остао сам жив и као генерал ЈНА сам знао шта се спрема српском народу у 
Туђмановој држави“, рекао је Бајић.

Хрватска полиција је поднијела кривичну пријаву против шест бивших припадника 
ЈНА, од којих су пет држављани Србије, а један Хрватске. Осим Бајића, то су 
Слободан Јеремић, Ђуро Миличевић, Ратко Допуђа, Давор Лукић и лице са чији су 
иницијали Ч.К.

У Загребу је најављена и међународна потјерница за њима, као и да ће бити 
затражен истражни затвор.

Они су оптужени за „покушај убиства највиших државних личности и за злочин 
против цивилног становништва“.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/020d01d374eb%240166d790%24043486b0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to