rtrs.tv <http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=282086>
Хрватска протјерала Србе а сада остаје и без Хрвата RTRS, Radio Тelevizija Republike Srpske, Radio Television of Republic of Srpska 1 minute _____ Из Хрватске у иностранство "побјегло" око 200.000 људи (https://www.nezavisne.com) Од октобра 2016. до октобра ове године рођено је 40.320 беба, а умрла су 59.254 лица што значи да је у том периоду забиљежен негативан прираштај од 18.934 лица, наводи Државни демографски завод. Хрватској је претходних година у том периоду природни прираштај износио минус 14.005 лица. Посљедњи позитиван природни прираштај у Хрватској је забиљежен 1997. године. Велику улогу у негативној демографској слици имају и одласци младих у иностранство. Из Хрватске јс у Њемачку, Аустрију, Ирску, Италију, Шведску и Норвешку одселило, најмање, 180.000 особа. Кад се узму у обзир и остале земље, може се процјенити да је Хрватску, током само неколико година, напустило око 200.000 становника. Извор: Блиц -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/021101d375cd%245d74af70%24185e0e50%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
