rtrs.tv <http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=282086>  


Хрватска протјерала Србе а сада остаје и без Хрвата


RTRS, Radio Тelevizija Republike Srpske, Radio Television of Republic of Srpska

1 minute

  _____  

 

Из Хрватске у иностранство "побјегло" око 200.000 људи 
(https://www.nezavisne.com)

Од октобра 2016. до октобра ове године рођено је 40.320 беба, а умрла су 59.254 
лица што значи да је у том периоду забиљежен негативан прираштај од 18.934 
лица, наводи Државни демографски завод. Хрватској је претходних година у том 
периоду природни прираштај износио минус 14.005 лица.

Посљедњи позитиван природни прираштај у Хрватској је забиљежен 1997. године.

Велику улогу у негативној демографској слици имају и одласци младих у 
иностранство. Из Хрватске јс у Њемачку, Аустрију, Ирску, Италију, Шведску и 
Норвешку одселило, најмање, 180.000 особа. Кад се узму у обзир и остале земље, 
може се процјенити да је Хрватску, током само неколико година, напустило око 
200.000 становника.

Извор: Блиц

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/021101d375cd%245d74af70%24185e0e50%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to