in4s.net 
<https://www.in4s.net/obradovic-pozdravljam-seseljevu-odluku-da-skine-masku-opozicije/>
  


Обрадовић: Поздрављам Шешељеву одлуку да скине маску опозиције


ИН4С

3 minutes

  _____  

 

Александар Вучић уједињује све своје снаге како ниједан режимски глас не би 
остао испод цензуса, изјавио је Бошко Обрадовић, лидер српског покрета Двери.

Он је истакао да Војислав Шешељ није права опозиција и да све време од повратка 
из Хага ради за Вучића.

„Двери тврде месецима уназад, али је то ових дана постало јасно и свима онима 
који су сумњали да хашки победник може пасти на тако ниске гране. Наиме, 
Војислав Шешељ који се више пута јавно клео да на изборе излази искључиво 
самостално и да предизборне коалиције нису прихватљиве – на локалне изборе у 
Мионици излази на истој листи са СПС и ЈС, а у Костолцу са ПУПС. Веома је 
интересантно како је за коалицију, коју иначе никад не прави пре избора, 
одабрао баш режимске странке, а себе сматра опозицијом“, рекао је Обрадовић и 
додао:

„Подсетићемо јавност да је донедавно Шешељ говорио да је Дачић „неморалан и 
превртљив политичар, огрезао у криминал, који је издао Слободана Милошевића, 
кога Вучић држу уцењеног због кофера…ˮ, а данас са њим – издајником Косова и 
потписником антиуставних бриселских споразума – прави предизборне коалиције. 
Најсмешније је образложење да је ово урађено да би се боље парирало 
напредњацима и тако после избора са њима лакше договарала власт.“

Обрадовић сматра, пошто СПС и СРС самостално тешко могу да пређу цензус на 
градским изборима у Београду – Мионица је, по његовим речима, увертира за 
београдску и републичку коалицију овог лажног патриотског блока који служи за 
одржавање Вучића на власти. Они су добили налог да се уједине и не дозволе да 
се расипају режимски гласови испод цензуса.
„Сваки поштен радикал сада се пита: Што сам годинама бранио Шешеља и нападао 
Николића, Дачића и Вучића, да бисмо сада ишли у коалицију са СПС и СНС? Могао 
сам одмах приликом распада СРС прећи у СНС, али нисам хтео да издам, да би сада 
после толико година требало да подржим издајника Вучића?“, јасан је Обрадовић.



„Са друге стране, овим лажним патриотским блоком владајући режим жели да скрене 
пажњу јавности са формирања истинског блока патриотских политичких групација на 
челу са Дверима, у који улазе Здрава Србија Милана Стаматовића, Источна 
алтернатива Драгана Тодоровића, Државотворни покрет Слободана Самарџића, 
Народни покрет Срба са КиМ Марка Јакшића и Славише Ристића, и други попут 
Драгане Трифковић и Дејана Мировића…

У сваком случају, поздрављам Шешељеву одлуку да скине маску опозиције, отвори 
карте по којима се јасно види да све време ради за Вучића и – надам се – 
последњи пут одигра ту улогу режимског човека у опозицији“, закључио је лидер 
Двери.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/017a01d378da%2478c44a50%246a4cdef0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to