rtrs.tv <http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=283138>
Додик: Не треба нам "Дејтон два", него унутрашњи договор без странаца RTRS, Radio Тelevizija Republike Srpske, Radio Television of Republic of Srpska 2 minutes _____ Милорад ДодикФото: РТРС "За мене је прихватљив оквир који се зове `изворни Дејтон`. Пошто њега нема и пошто га је урушио високи представник, БиХ је очигледно далеко од функционуисања и то видимо у заједничким институцијама", рекао је Додик данас новинарима у Лакташима. Додик је изразио незадовољство оним што је високи представник икада урадио у БиХ намећући рјешења. "Знајући како дјелују ти конгресмени и сенатори у америчком систему, могуће је да се ради о нечијем лобирању или нешто слично", рекао је Додик. Амерички конгресмен и некадашњи градоначелник Дејтона Мајкл Р. Тарнер у писму државном секретару САД Рексу Тилерсону указао је "на пријеку потребу да се Вашингтон окрене региону Балкана и преузме водећу улогу у процесу помирења" и предложио потписивање "Дејтона два". "У децембру прошле године Уставни суд је изгласао да актуелни Изборни закон није у складу с Уставом у погледу етничких мањина. Парламент БиХ мора брзо да осигура измјене тог закона до избора у октобру 2018. Неуспјех у томе ће скоро сигурно изложити опасности мир који траје већ више од две деценије", оцијенио је Тарнер, додајући да "Срби, Бошњаци, Хрвати и остали само путем америчког лидерства могу да живе заједно у миру и осигурају слободу и једнака права свим народима". Извор: СРНА -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/01bf01d37ccf%244b001f10%24e1005d30%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
