nspm.rs 
<http://www.nspm.rs/hronika/index-deklarisani-obozavalac-ndh-i-ante-pavelica-imenovan-za-clana-saveta-vlade-hrvatske.html>
  


Индеx: Декларисани обожавалац НДХ и Анте Павелића именован за члана Савета 
Владе Хрватске


2-3 minutes

  _____  

среда, 27. децембар 2017. 

 ЗАГРЕБ - Председник Аустралијско-хрватског друштва у Мелбоурну Анте Јурић, за 
којег индеx.хр наводи да је декларисани обожавалац Независне државе Хрватске и 
злочинца Анте Павелића, именован је за члана Савета Владе Хрватске за Хрвате 
изван Хрватске, те да државни секретар Централне канцеларије за Хрвате изван 
Хрватске Звонко Милас нема проблем с овим именовањем.

Хрватски портал наводи да је влада Јурића именовала на функцију пре десетак 
дана, као и да је Милас је недавно посетио Аустралију и дао интервју за тамошњу 
медијску кућу СБС у којем га је новинарка суочила са чињеницом да је Јурић 
декларисани обожавалац усташа.

 

Према наводима овог портала, Јурић је недавно за СБС изјавио да је "Анте 
Павелић био један од највећих Хрвата у историји, а НДХ била је хрватска држава 
чије оснивање обележавамо сваке године".

Према подацима index.hr. оснивање фашистичке НДХ сваке године се слави у 
просторијама Аустралијско-хрватског друштва Мелбурн (АХДМ), на чијем је челу 
последњих 20 година управо Јурић.

Наводи се да је, уз то, дом у којем је смештен АДХМ је од оснивања 1976. године 
све до 2006. носио име "Анте Павелић", а у њему се и даље налазе Павелићеве 
слике и биста.

Новинарка СБС упитала је Миласа да ли је "свестан да тај дом који Јурић већ 
дуги низ година води, не само да га обележава сваке године, него и слави 10. 
април (датум оснивања НДХ)" и да ли је "хрватска влада била свесна тога када је 
одлучивала о његовом месту у Савету".

"А, гледајте, овде су многи људи долазили и многи људи су певали различите 
песме и били су председници хрватске државе, то вам је одговор", гласио је 
одговор Миласа.

Портал наводи да је сам Јурић пре Миласа такође дао интервју за СБС, у којем је 
најавио да ће његово друштво и даље славили 10. април, као и да му је 
председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић, приликом недавне посете 
Аустралији рекла да су "хрватски медији југоносталгични".

Наводи се да је Јурић тада такође рекао да се "ни политичари ни медији не би 
требало да се баве проблематизовањем величања НДХ и Анте Павелића".

(Танјуг)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/011601d37f20%2460d43f80%24227cbe80%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to