rs.n1info.com 
<http://rs.n1info.com/a356434/Vesti/Vesti/Programski-savet-RTS-trazi-prekid-emitovanja-Nemanjica.html>
  


Programski savet RTS traži prekid emitovanja "Nemanjića"


Autor teksta: FoNet

2-3 minutes

  _____  

Programski savet RTS zatražio je od menadžmenta i uredničkog kolegijuma Javnog 
medijskog servisa da ne emituje naredne nastavke igrane televizijske serije o 
Nemanjićima, dok se na internoj projekciji u RTS ne odgleda cela serija, ili 
bar njena polovina, izjavio je za FoNet predsednik Programskog saveta prof. dr 
Milivoje Pavlović.

Pavlović je potvrdio da je takav stav većinom glasova usvojen u petak na 
sastanku Programskog saveta i ocenio da time nesporazumi oko ove serije, čiju 
je prvu epizodu RTS prikazao u novogodišnjoj noći, po svemu sudeći, ulaze u 
novu fazu.

Prema Pavlovićevim rečima, Programski savet RTS je pisani zahtev o tome uputio 
prof. dr Vladimiru Vuletiću, predsedniku Upravnog odbora RTS, Draganu 
Bujoševiću, generalnom direktoru, i Nebojši Bradiću, glavnom i odgovornom 
uredniku Kulturno-umetničkog programa RTS.

U pismu, koje je potpisao Pavlović, "ovaj zahtev se obrazlaže programskim, 
produkcionim i kulturološkim značajem serije o Nemanjićima, kao i pretežno 
negativnim reagovanjem opšte i stručne javnosti posle emitovanja prve epizode".

Kako se u dopisu navodi, "zahtev Programskog saveta temelji se na odredbama 
Zakona o medijskim servisima, Statutu RTS i aktima o delokrugu rada Programskog 
saveta, odnosno, onim stavovima ovih dokumenata koji naglašavaju pravo i 
obavezu Saveta da razmatra kvalitet programskih sadržaja i vrednuje domete 
ostvarivanja programske koncepcije Radio Beograda i Televizije Srbije".

Pavlović nije želeo da govori o budućim potezima Programskog saveta, ističući 
da je RTS veliki i dobro uređen sistem, u kojem se "tačno zna ko šta radi i za 
šta odgovara".

"Mi ćemo u potpunosti uvažavati načela slobode stvaralaštva i ingerencije 
uredničkih timova RTS. Kad odgledamo bar polovinu serije, formulisaćemo svoje 
stavove, a konačna odluka biće na menadžmentu i urednicima Televizije", 
napomenuo je Pavlović.

On se "iskreno nada da je nastavak serije bolji, i da će se smanjiti ili sasvim 
otkloniti ona preduga lista primedbi na prvu epizodu".

Upitan šta će se dogoditi u suprotnom slučaju, Pavlović je odgovorio: "E, onda 
bismo svi bili u velikom problemu...".

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/01e501d38c7f%246cf16150%2446d423f0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to