nspm.rs 
<http://www.nspm.rs/hronika/aleksandar-radic-imam-probleme-zbog-kritike-aleksandra-vulina-i-ljubise-dikovica-vojna-policija-protiv-mene-podnela-krivicnu-prijavu.html>
  


Александар Радић: Имам проблеме због критике Александра Вулина и Љубише 
Диковића, Војна полиција против мене поднела кривичну пријаву


3-4 minutes

  _____  

четвртак, 18. јануар 2018. 

 Војни аналитичар Александар Радић изјавио је да је Војна полиција против њега 
поднела кривичну пријаву због неовлашћеног уласка на аеродром Батајница и 
фотографисања авиона Орао, који се у наоружању Војске Србије налази више од 30 
година.

У изјави агенцији Бета, Радић је рекао да га је Војна полиција привела 27. 
децембра након што је на аеродрому провео више од осам сати у друштву неколико 
десетина старешина и војника, пратећи летачке активности у Техничко-опитном 
центру.  

Радић је навео да је на аеродром ушао аутомобилом на главну капију, у пратњи 
једног официра око седам сати, као и много пута до сада, али да га је Војна 
полиција привела и одузела му фотоапарат и телефон после радног времена и то, 
како каже, на захтев помоћника министра одбране за материјалне ресурсе Ненада 
Милорадовића, уз оптужбу да је неовлашћено ушао у објекат и снимао.  

"Реч је о директној освети Милорадовића, али и министра одбране Александра 
Вулина и начелника Генералштаба Љубише Диковића, чији сам рад у протеклом 
периоду у медијима често критиковао. Реч је о наизглед тривијалној ситуацији у 
којој неко хоће да ме оптужи за угрожавање државе, само због тога што сам у 
јавности угрозио високо мишљење које они имају о себи", рекао је Радић.  

Војни аналитичар је рекао да су проблеми почели да се јављају након што је за 
ТВ Н1, 27. јуна и лист Курир дан касније изнео податак да је министар одбране 
Александар Вулин избегао служење војног рока 1991. године и додао да је из 
министровог кабинета тада кренула систематска активност са циљем да буде 
избачен из свих токова војног система. 

"Прекинули да ми објављују текстове у Одбрани"

"После вишегодишње сарадње са магазином 'Одбрана' Министарства одбране 
прекинули су да ми објављују текстове а текст који сам урадио у сарадњи са 
једним официром су објавили без мог имена", рекао је Радић и оценио да је реч о 
освети због тога што је критички сагледавао активности министра и његових 
сарадника.  

Он је додао да су оптужбе против њега апсурдне, јер је на аеродром ушао на 
позив људи из Техничко-опитног центра и то да слика модернизовани авион Орао 
који је, са истим наоружањем и пакетом опреме, јавно приказан на Батајници 20. 
октобра када је више хиљада грађана могло да слика исти примерак авиона 
евиденцијског броја 25530.  

"Све се то десило иако сам гост на бројним нашим аеродромима од јуна 1988. 
године, па чак и за време свих ратова у СФРЈ када сам посећивао аеродроме под 
нашом контролом", рекао је он.  

Радић је, такође, подсетио да је аутор једине монографије управо 
југословенско-румунског авиона Орао, коју је 2012. године издала војна 
издавачка кућа "Одбрана", док се на сајту војске и Министарства одбране налазе 
махом војне фотографије чији је он аутор.  

"Осим тога, за војну издавачку кућу сам урадио и књигу о нашем Ратном 
ваздухопловству поводом 100 година српске авијације, а предговор за ту брошуру 
је написао тадашњи министар одбране а садашњи председник Александар Вучић", 
подсетио је Радић.

(Бета)

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/01a901d39127%240bce5520%24236aff60%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to