kossev.info <http://kossev.info/strana/arhiva/raskovic_ivic__na_celu_kancelarije_za_kosovo_treba_da_bude_arno_gujon/14625>
Rašković-Ivić: Na čelu Kancelarije za KiM treba da bude Arno Gujon 4-5 minutes _____ Subota 03. februar 2018, 13:05 Izvor: Beta/Komentarpress Postavi komentar ( <about:reader?url=http%3A%2F%2Fkossev.info%2Fstrana%2Farhiva%2Fraskovic_ivic__na_celu_kancelarije_za_kosovo_treba_da_bude_arno_gujon%2F14625#comments> 0 ) Potpredsednica Narodne stranke Sanda Rašković-Ivić izjavila je da bi posle ubistva Olivera Ivanovića direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju, Marko Đurić, trebalo da podnese ostavku, a da na njegovo mesto dođe Arno Gujon. Sličan stav o "ostavci" Đurića posle ubistva Ivanovića izneli su i predsednik Levice Srbije, Borko Stefanović i lider Zdrave Srbije, Milan Stamatović. Sanda Rašković Ivić je u izjavi za portal Komentarpress <http://www.komentarpress.net/2018/02/01/ima-li-smisla-da-marko-djuric-ne-podnese-ostavku/> rekla da bi ona, da je na mestu Đurića, podnela ostavku posle ubistva Ivanovića u Kosovskoj Mitrovici, 16. januara. KoSSev: U vezi sa ovim navodima srpskih opozicionih političara pokušali smo da dobijemo odgovor od službe za medije Kancelarije za KiM, odnosno njenog direktora, Marka Đurića. Takođe smo zatražili izjavu u vezi sa ocenama koje se iznose u javnost o odgovornosti Direktora Kancelarije za KiM u negativnoj kampanji koja je vođena nekoliko meseci pred ubistvo Olivera Ivanovića, a u vezi sa samim Ivanovićem. Do objavljivanja ove vesti odgovor na zahtev koji smo, pisanim putem, sinoć poslali - nije stigao. _____ _____ Povezan članak: Komentar redakcije lista "Danas": Odgovornost za Olivera <https://www.danas.rs/dijalog/redakcijski-komentar/odgovornost-za-olivera/> "Đurić je sa svojom 'ekipom' u kojoj su bili i 'kontroverzni biznismeni' ružio Olivera Ivanovića, a čovek je potom profesionalno likvidiran. Smatrala bih da sam s pozicije vlasti poslala lošu poruku i tako i bez htenja podstakla krvoproliće. Posle toga, povlačenje s funkcije je minimum časti," rekla je Sanda Rašković-Ivić. Ona je kazala da bi na mesto šefa Kancelarije za Kosovo i Metohiju trebalo da dođe Arno Gujon koji je pokazao kako je moguće ujediniti srpski narod na Kosovu i biti plemenit, a imati čvrst stav. "Njegov dolazak na čelo kancelarije omogućio bi internacionalizaciju kosovskog problema, ali sa preimućstvom srpske strane koja bi pokazala da nije ksenofobična," rekla je potpredsednica Nove stranke. Predsednik Levice Srbije, Borko Stefanović, rekao je da bi i on podneo ostavku da je na mestu Marka Đurića, ne zato što misli da je Đurić lično odgovoran za taj zločin, već zato što bi to bilo najmanje što se može učiniti nakon ubistva najviđenijeg predstavnika Srba na Kosovu. "Đurić, kao i drugi u vlasti, nisu ubili Ivanovića, ali jesu mesecima stvarali atmosferu u kojoj su Ivanovića predstavljali kao izdajnika i neprijatelja. Zato bi bilo moralno podneti ostavku," rekao je Stefanović. Lider Zdrave Srbije, Milan Stamatović, izjavio je da bi na mestu Đurića podneo ostavku i krivičnu prijavu protiv TV Pink. "Podneo bih krivičnu prijavu protiv TV Pink, njenog direktora i odgovornog urednika zbog emitovanja pogromaškog TV spota protiv Olivera Ivanovića, jer bismo tako vrlo lako došli do prvog traga onih koji stoje iza linča na Ivanovića," kazao je Stamatović. <https://beta.rs/vesti/politika-vesti-srbija/82980-raskovic-ivic-na-celu-kancelarije-za-kosovo-treba-da-bude-arno-gujon> Beta VESTI <http://kossev.info/strana/arhiva/vesti/> -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/023601d39d00%24cb3bc890%2461b359b0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
