НЕМА ПРЕДАЈЕ: Велики протестни концерт за очување Космета – Не дамо им у УН!

Млади у Београду и Србији чувају у срцу Косово и Метохију и неће дозволити 
политичарима да дигну руке од српске колевке!

Ово ће бити порука великог протестног концерта, који ће се одржати 17. фебруара 
на Тргу Републике у Београду.

Поводом 10 година од проглашења независности „Косова“ од стране шиптарских 
власти, а уз подршку међународне заједнице и најаве појединих државних 
званичника о спремности да дају „Косову“ столицу у УН, организује се протестни 
концерт „Нема предаје“, чији је медијски покровитељ портал „Србин инфо“.

На концерту ће наступати извођачи изворне, народне и реп музике. Наступаће 
репери Анкл Џо, Худи Серб, Форти и ДТ Кру.

Концерт ће одржати 17. фебруара, када се навршава десет година од како су 
албански сепаратисти и екстремисти у Приштини уз помоћ представника неколико 
западних сила прогласили независност Косова и Метохије и одвајање од Србије. 

Овај акт је у супротности са међународним правом, Резолуцијом СБ УН 1244, 
Уставом Србије и многим другим нормама и обичајима на којима се темељи 
функционисање савремених држава и међународног поретка. Он се темељи на насиљу, 
ратним злочинима и војној агресији из 1999. године. 

Ипак, ситуација у свету се мења. Утицај Запада слаби, а наши пријатељи и 
савезници – Русија и Кина, постају све утицајнији и моћнији. Важно је да будемо 
мудри, стрпљиви, храбри и истрајни у деловању за очување наше свете земље.

Зато вас позивамо да се придружите организацији Државотворног сабора – 17. 
фебруара 2018. у 18 сати на Тргу Републике у Београду и да нас тог дана буде 
што више, како бисмо послали јасну слику у свет – да поред прославе лажне 
независности у Приштини, постоји и друга страна медаље, односно да српски народ 
и Србија не пристају и никад неће пристати на отцепљење јужне покрајине.

Такође, Београђани и млади ће на концерту, с почетком од 20:00 послати јасну 
поруку свим политичарима у Србији да не пристају ни на тихо и прећутно 
дозвољавање Косову да постане члан међународних установа!

Недавно смо били сведоци да су милиони Грка изашли на улице у намери да се чује 
њихов глас у преговорима о имену Бивше југословенске републике Македоније.

Нама отимају четвртину територије, убијају сународнике и уништавају светиње. 
Дигнимо глас! Сви су добродошли, без обзира на то којој политичкој опцији 
припадају.

 <viber://public/?id=srbin.info> 
https://srbin.info/2018/02/16/ekskluzivno-poruka-organizatora-protesta-u-pragu-cesi-i-srbi-braca-kosmet-je-srb/

Извор: Србин.инфо <https://srbin.info/> 

Ознаке: Јан Стилер <https://srbin.info/tag/jan-stiler/> , Београд 
<https://srbin.info/tag/%d0%b1%d0%b5%d0%be%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%b4/> , 
патриотски концерт <https://srbin.info/tag/patriotski-koncert/> , праг 
<https://srbin.info/tag/%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b3/> , СРБИН.инфо 
<https://srbin.info/tag/srbin-info/> , Фронт солидарности са Косово и Метохију 
<https://srbin.info/tag/front-solidarnosti-sa-kosovo-i-metohiju/> , чеси 
<https://srbin.info/tag/%d1%87%d0%b5%d1%81%d0%b8/> , Чеси за Косово 
<https://srbin.info/tag/cesi-za-kosovo/> , чешка 
<https://srbin.info/tag/%d1%87%d0%b5%d1%88%d0%ba%d0%b0/> 

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/060601d3a766%24ac683690%240538a3b0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to