b92.net 
<https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=02&dd=18&nav_id=1360073> 
 


"Telekom "zlatna koka", niko nije smeo da preuzme rizik"


8-10 minutes

  _____  

Beograd -- Ministar trgovine turizma i telekomunikacija Srbije Rasim Ljajić 
izjavio je da država trenutno ne razmatra prodaju "Telekoma". 

Izvor: Beta nedelja, 18.02.2018. | 09:46 

 

Foto: Tanjug/Rade Prelić

"U ovom trenutku prodaja 'Telekoma' nije tema i neću da nagađam. Mogu reći da 
je naše tržište telekomunikacija dosta stabilno, iako su ta tržišta globalno u 
krizi i traže nove modele opstanka", kazao je Ljajić za nedeljno izdanje Bilca. 

On je naveo da "Telekom" 2015. nije prodat, iako su po njemu postojali 
ekonomski razlozi za to, ali da je u javnosti stvorena atmosfera da se prodaje 
"zlatna koka" i da država mora da upravlja tim preduzećem, zbog čega "niko nije 
smeo da preuzme tu vrstu rizika". 

Ljajić je naveo da se globalno tržište telekomunikacija ukrupnjava i da će samo 
moći da opstanu veliki igrači. 

"Da bi se na njemu opstalo potrebne su velike investicije i pitanje je da li 
'Telekom' može da izdrži konkurenciju. U svakom slučaju, država bi morala mnogo 
da ulaže ukoliko želi da 'Telekom' opstane", kazao je Ljajić.

 

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/098c01d3a92f%24cf105ef0%246d311cd0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to