b92.net <https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=02&dd=18&nav_id=1360073>
"Telekom "zlatna koka", niko nije smeo da preuzme rizik" 8-10 minutes _____ Beograd -- Ministar trgovine turizma i telekomunikacija Srbije Rasim Ljajić izjavio je da država trenutno ne razmatra prodaju "Telekoma". Izvor: Beta nedelja, 18.02.2018. | 09:46 Foto: Tanjug/Rade Prelić "U ovom trenutku prodaja 'Telekoma' nije tema i neću da nagađam. Mogu reći da je naše tržište telekomunikacija dosta stabilno, iako su ta tržišta globalno u krizi i traže nove modele opstanka", kazao je Ljajić za nedeljno izdanje Bilca. On je naveo da "Telekom" 2015. nije prodat, iako su po njemu postojali ekonomski razlozi za to, ali da je u javnosti stvorena atmosfera da se prodaje "zlatna koka" i da država mora da upravlja tim preduzećem, zbog čega "niko nije smeo da preuzme tu vrstu rizika". Ljajić je naveo da se globalno tržište telekomunikacija ukrupnjava i da će samo moći da opstanu veliki igrači. "Da bi se na njemu opstalo potrebne su velike investicije i pitanje je da li 'Telekom' može da izdrži konkurenciju. U svakom slučaju, država bi morala mnogo da ulaže ukoliko želi da 'Telekom' opstane", kazao je Ljajić. -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/098c01d3a92f%24cf105ef0%246d311cd0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
