Радин: Поздрав "За дом спремни!"-фашистички и усташки
Потпредсједник Хрватског сабора Фурио Радин рекао је да је незадовољан препорукама Комисије за суочавање са прошлошћу у вези са симболима тоталитарних режима, нагласивши да је поздрав "За дом спремни!" фашистички и усташки. Фурио Радин (Фото: Foto Arhiv NL) Радин је оцијенио да је чудна одлука да се поздрав "За дом спремни!" може користити у изузетним ситуацијама. Комисија за суочавање са прошлошћу у Хрватској препоручила је да се овај поздрав може користити у два случаја - ако су поједине јединице користиле тај поздрав као службену ознаку у рату, односно ХОС, те ако је ријеч о комеморацији војницима који су погинули под тим поздравом. Извор: СРНА http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=291346 -- Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM --- Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska Informativna Mreza“. Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, пошаљите имејл на [email protected]. Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected]. Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem. Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите https://groups.google.com/d/msgid/siem/01a401d3b492%241e92abf0%245bb803d0%24%40gmail.com. За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.
