Радин: Поздрав "За дом спремни!"-фашистички и усташки

Потпредсједник Хрватског сабора Фурио Радин рекао је да је незадовољан 
препорукама Комисије за суочавање са прошлошћу у вези са симболима тоталитарних 
режима, нагласивши да је поздрав "За дом спремни!" фашистички и усташки.

 

Фурио Радин (Фото: Foto Arhiv NL)

Радин је оцијенио да је чудна одлука да се поздрав "За дом спремни!" може 
користити у изузетним ситуацијама. 

Комисија за суочавање са прошлошћу у Хрватској препоручила је да се овај 
поздрав може користити у два случаја - ако су поједине јединице користиле тај 
поздрав као службену ознаку у рату, односно ХОС, те ако је ријеч о комеморацији 
војницима који су погинули под тим поздравом.

Извор: СРНА

http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=291346

-- 
Srpska Elektronska Informativna Mreža - SIEM
--- 
Ову поруку сте добили зато што сте пријављени на Google групу „Srpska 
Informativna Mreza“.
Да бисте отказали пријаву у ову групу и престали да примате имејлове од ње, 
пошаљите имејл на [email protected].
Да бисте постављали у овој групи, пошаљите е-поруку на [email protected].
Посетите ову групу на https://groups.google.com/group/siem.
Да бисте видели ову дискусију на вебу, посетите 
https://groups.google.com/d/msgid/siem/01a401d3b492%241e92abf0%245bb803d0%24%40gmail.com.
За више опција посетите https://groups.google.com/d/optout.

Reply via email to